fbpx

METAL-FACH Technika Grzewcza

KOTŁY C.O. NA DREWNO

Kotły posiadają certyfikat EcoDesign i 5 klasy, nie kwalifikują się do dofinansowania w programie “Czyste Powietrze”.

Kotły na pellet

Piece z automatycznym podawaniem paliwa oraz automatyczną zapalarką do paliwa pellet.

Kotły na zrębke/pellet

Piece z automatycznym podawaniem paliwa oraz automatyczną zapalarką do zrębki i pelletu.

Kotły na drewno

Piece z ręcznym podawaniem paliwa oraz rozpalaniem, wymagana instalacja zbiornika buforowego.

Kotły na ekogroszek

Piece z automatycznym podawaniem paliwa oraz niektóre z automatyczną zapalarką do ekogroszku.

METAL-FACH

Technika Grzewcza

Modele kotłów c.o. na drewno

SEMAX OPTI

Paliwo drewno, Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy.
Produkt czasowo niedostępny!

KOTŁY C.O. NA DREWNO

Korzystanie z kotłów c.o. na drewno może być również ekologiczne i nie wymaga obecnie zapewnienia dużej ilości opału. Kotły tego typu są wybierane głównie przez osoby, które dysponują dużym zapasem własnego sezonowanego drzewa. Urządzenia te coraz częściej uzyskują certyfikaty EcoDesign i 5 klasy, jednak nie kwalifikują się do dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”.

Używając kotłów z zasypem ręcznym, trzeba liczyć się również z niedogodnościami. Nie są bowiem one wyposażone w automatyczną zapalarkę, czy automatyczny mechanizm czyszczący. Wszystkie czynności związane z rozpalaniem i czyszczeniem są przeprowadzane przez użytkownika. Urządzenia te należy również montować wraz ze zbiornikiem buforowym. Montaż zbiornika, mimo że jest dodatkowym kosztem, ma również pozytywne strony. Zwiększa on poziom wygody korzystania z takiego kotła. Zbiornik buforowy przetrzymuje ciepłą wodę użytkową, dzięki czemu praca całej instalacji, jak i kotła jest ustabilizowana.

Zasada działania nowoczesnych kotłów na drewno

Zastosowanie zbiornika buforowego wpływa na optymalizację pracy kotła i pozwala na jego stosowanie w domach jednorodzinnych. Cena takiego zestawu wzrasta do kwoty bardzo przybliżonej do tej, jaką trzeba zapłacić za kocioł z automatycznym podawaniem paliwa na pellet lub ekogroszek.

Kocioł na drewno pracuje z pełną mocą, jaką może zapewnić przy spalaniu drewna sezonowanego, gromadząc nadmiar wytworzonej energii cieplnej w buforze. Następnie instalacja c.o. pobiera zgromadzoną ciepłą wodę użytkową bezpośrednio z bufora, co pozwala na bardziej efektywne i ekologiczne wykorzystanie kotła z zasypem ręcznym.

Wysokiej klasy kotły na drewno

METAL-FACH Technika Grzewcza oferuje wysokiej klasy kotły na drewno, przeznaczone do instalacji w domowych systemach centralnego ogrzewania. Urządzenia są wyposażone w nowoczesny sterownik elektroniczny, który usprawnia zarządzanie pracą kotła oraz wentylatora wyciągowego. Optymalnym materiałem opałowym są polana grabu o wilgotności Wc=15-20%, których załadunek odbywa się ręcznie. Proponowany kocioł c.o. SEMAX OPTI na drewno jest urządzeniem 5 klasy, o klasie energetycznej A+, zalicza się do serii EcoDesign.