fbpx

METAL-FACH Technika Grzewcza

KOTŁY C.O. NA ZRĘBKE

Kotły posiadają certyfikat EcoDesign i 5 klasy, kwalifikują się do dofinansowania w programie “Czyste Powietrze”.

Kotły na pellet

Piece z automatycznym podawaniem paliwa oraz automatyczną zapalarką do paliwa pellet.

Kotły na zrębke/pellet

Piece z automatycznym podawaniem paliwa oraz automatyczną zapalarką do zrębki i pelletu.

Kotły na drewno

Piece z ręcznym podawaniem paliwa oraz rozpalaniem, wymagana instalacja zbiornika buforowego.

Kotły na ekogroszek

Piece z automatycznym podawaniem paliwa oraz niektóre z automatyczną zapalarką do ekogroszku.

METAL-FACH

Technika Grzewcza

Modele kotłów c.o. na zrębke

GHT

Paliwo zrębka/pellet, Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy.

KOTŁY C.O. NA ZRĘBKE

Kotły centralnego ogrzewania stanowią serce każdej instalacji grzewczej w budynku. Dlatego powinny wyróżniać się wysoką sprawnością oraz efektywnym spalaniem przy jak najniższych nakładach finansowych. Do modeli, które spełniają takie wymogi zalicza się kocioł na zrębkę.

Wysokiej klasy kotły na zrębkę

Oferowane przez nas kotły na zrębki zaliczają się do 5 klasy, wymaganej obecnie od urządzeń grzewczych. Wyróżniają się nowoczesną konstrukcją oraz wyposażeniem w elementy, które poprawiają ich funkcjonalność i komfort obsługi. Zaliczają się do nich między innymi:

  • tłokowy palnik zrębkowy,
  • system podający,
  • automatyczna zapalarka współpracująca z zegarem RTC,
  • pompa cyrkulacyjna,
  • sterownik Platinum Pellet,
  • termostat pokojowy.

Nowoczesny kocioł na zrębkę może być sterowany za pomocą aplikacji mobilnej. Taką obsługę zapewnia zainstalowanie dodatkowego modułu internetowego ecoNET.

Jak działa kocioł na zrębkę?

Kocioł na zrębki drzewne jest zamkniętą konstrukcją, w której dolnej części zachodzi wstępne spalanie biomasy. Zarówno ładowanie zrębki, jak i zapalanie palnika odbywają się automatycznie. Zwęglany materiał tworzy rodzaj filtra drzewnego, przez który przechodzą spaliny. Gorący gaz wyprodukowany podczas spalania jest filtrowany i przemieszczany do górnej części kotła. Tam następuje spalanie właściwe.

W komorze nad materiałem opałowym znajduje się wymiennik ciepła. Z przepływających przez niego spalin jest odzyskiwana energia termiczna. Pozostała część spalin wraz z powietrzem trafia z powrotem do komory spalania.

 

Kocioł na zrębkę – czy warto?

Spalanie biomasy jest ekologiczne oraz zapewnia dużą ilość energii cieplnej. Efektywność, jaką charakteryzuje się kocioł na zrębkę, wynosi nawet 95%. Wynika to ze sposobu pracy kotła, w którym spaliny nie są wydalane na zewnątrz, lecz przemieszczane do komory spalania. W efekcie ciepło ze spalin nie jest bezpowrotnie tracone.

Jednocześnie jest to materiał tani, co korzystnie wpływa na koszty eksploatacji systemu C.O. Dodatkowo decyduje o tym również wysoka jakość kotłów, które są przystosowane do spalania zrębki i pellet oraz innych rodzajów biomasy. Do zalet można zaliczyć niemal bezobsługową pracę. Nie bez znaczenia jest też możliwość zdalnego sterowania i dostosowania pracy kotła na zrębkę do warunków pogodowych.