fbpx

Kocioł GRAND PELLET

Nowoczesne rozwiązanie dla większych budynków.

Jest to idealne rozwiązanie dedykowane właścicielom przedsiębiorstw i większych budynków, którzy cenią sobie efektywność i komfort obsługi. Automatyczny piec na pellet GRAND PELLLET jest przystosowany do wydajnego spalania różnej jakości biomasy, a samoczyszczący się palnik wraz z kompleksowym system samoczyszczenia się wymiennika kotła redukuje częstotliwość czyszczenia kotła niemal do zera. Poznaj nasze innowacyjne rozwiązanie!

Uwaga!

Produkt dostępna w III kwartale 2020

Kocioł GRAND PELLET

Nowoczesne rozwiązanie dla większych budynków.

Jest to idealne rozwiązanie dedykowane właścicielom przedsiębiorstw i większych budynków, którzy cenią sobie efektywność i komfort obsługi. Automatyczny piec na pellet GRAND PELLLET jest przystosowany do wydajnego spalania różnej jakości biomasy, a samoczyszczący się palnik wraz z kompleksowym system samoczyszczenia się wymiennika kotła redukuje częstotliwość czyszczenia kotła niemal do zera. Poznaj nasze innowacyjne rozwiązanie!

Uwaga!

Produkt dostępna w III kwartale 2020

Najważniejsze funkcje kotła C.O.

które wyróżniają go pod względem wydajności, komfortu użytkowania oraz ekologiczności.

Samoczyszczący się wymiennik kotła

Ślimakowy system odprowadzania popiołu z kotła

Automatyczna ceramiczna zapalarka do pelletu

Palnik samoczyszczący

Samoczyszczący Palnik do Pelletu

W standardowym wyposażeniu kotła.

Samoczyszczący Palnik do Pelletu

W standardowym wyposażeniu kotła.

Palnik Pelletowy PPW Samoczyszczący

Szybkie rozpalanie paleniska oraz jeszcze szybsze oczyszczanie się z jego niechcianych pozostałości.

Palnik jest wyposażony w automatyczną ceramiczną zapalarkę oraz został zaprojektowany z myślą o regularnym samoczynnym oczyszczaniu się z popiołu. W takiej sytuacji interesuje Ciebie tylko stan zasypu zbiornika. Nic więcej!

Paliwo: Pellet

Ekologiczne paliwo prosto od natury.

Pellet powstaje w wyniku sprasowania odpadów drzewnych takich jak trociny lub wióry. Jest w pełni naturalny, a jego biodegradowalny popiół, spalając się nie produkuje szkodliwych związków do atmosfery.

Dwie ceramiczne zapalarki do pelletu

Zapomnij o ręcznym rozpalaniu pieca.

Wystarczy tylko jedno kliknięcie z poziomu sterownika, aby po kilku minutach piec się rozpalił. Zapalarki umożliwia również zaprogramowanie godzinowego planu rozpaleń na cały tydzień, z podziałem na tryb LATO i ZIMA.

* Kocioł GRAND PELLET 50kW dostępny jest w wersji z jedną zapalarką.

 

Samodzielne czyszczenie

Automatyczne samoczyszczenie się palnika z popiołu.

Palnik samodzielnie i regularne czyści się z popiołu, dzięki czemu nie musisz już go szorować, aby zachować piec w znakomitej sprawności.

Dwa wentylatory nadmuchowe w standardzie

Zoptymalizowany proces spalania w palniku.

Pierwszy z wentylatorów jest odpowiedzialny za obieg górnego powietrza (wypychanie płomieni do wymiennika kotła), drugi za obieg dolny (podtrzymywanie spalania). Takie rozwiązanie wprowadza możliwość większej kontroli nad rozmiarami paleniska, a co za tym idzie, jego optymalizacji.

Konstrukcja Kotła

Zastosowane komponenty.

Konstrukcja Kotła

Zastosowane komponenty.

Pionowe kanały konwekcyjne

Efektywna konstrukcja z systemem samoczyszczącym.

Budowa wymiennika kotła zapewnia wysoki odbiór ciepła z paleniska. Zamontowane w korpusie stalowe ekrany oraz zawirowywacze opóźniają wylot powietrza co skutkuje odebraniem większej ilości ciepła przez obieg centralnego ogrzewania. Dodatkowo wymiennik wyposażony jest w system samoczyszczenia się.

Automatyczny podajnik

Układ podawania paliwa.

Sterownik na podstawie pomiarów z czujników spalania przelicza zapotrzebowanie na paliwo i dozuje jego odpowiednią ilość. Dzięki temu proces spalania jest oszczędny, ekologiczny oraz nie wymaga dodatkowej obsługi ze strony użytkownika.

Pojemny zasobnik na pellet

Umożliwia nieprzerwana kilkudniowa praca kotła.

Do kotła GRAND PELLET jest dołączany zasobnik paliwa o pojemności 1000L. Dzięki temu, w zależności od zapotrzebowania na paliwo, kocioł będzie pracował nieprzerwanie od kilku do kilkunastu dni. Wystarczy raz zasypać zbiornik do pełna i cieszyć się bezobsługową pracą urządzenia na wiele dni.

Zawirowywacze

Skutecznie zwiększają odbiór ciepła przez wymiennik kotła.

Zamontowane w kanałach konwekcyjnych zawirowywacze skutecznie zmniejszają prędkość wylotu spalin z wnętrza kotła. Działanie to skutkuje zwiększeniem odbioru ciepła z gazów spalinowych, oraz dodatkowymi oszczędnościami, wynikającymi z mniejszego zapotrzebowania na paliwo.

Stalowe ekrany

Podnoszą temperaturę we wnętrzu kotła.

Dzięki zastosowaniu stalowych ekranów spalanie w kotle jest czystsze i efektywniejsze. Ekrany podnoszą temperaturę w komorze spalania oraz zatrzymują cząsteczki unoszące się nad paleniskiem, dopalając je. W wyniku czego wzrasta sprawność cieplna pieca, a wychodzące spaliny są zdecydowanie czystsze.

Wyłącznik krańcowy

W trosce o twoje bezpieczeństwo, kocioł wyposażony jest w wyłącznik krańcowy.

System zabezpieczenia krańcowego umieszczony w drzwiczkach kotła automatycznie wyłącza kocioł, abyś podczas obsługi pieca nie był narażony na kontakt z wysoką temperaturą. Każde otwarcie drzwi pieca powodują wstrzymanie pracy palnika do czasu ich ponownego zamknięcia. Ty dbasz o środowisko, my dbamy o twoje bezpieczeństwo.

System samoczyszczenia się kotła

Regularne czyszczenie się wymiennika i odprowadzanie popiołu na zewnątrz kotła.

System samoczyszczenia się kotła

Regularne czyszczenie się wymiennika i odprowadzanie popiołu na zewnątrz kotła.

Zmechanizowany system samooczyszczenia się wymiennika

Kocioł nieprzerwanie utrzymuje tą samą wysoką sprawność.

Dzięki zastosowaniu zawirowywaczy podłączonych z motoreduktorem, kocioł jest w stanie samodzielnie oczyszczać się z niechcianej sadzy osadzającej się w kanałach konwekcyjnych. Wystarczy zaprogramować na wyświetlaczu sterownika częstotliwość czyszczenia się, a sterownik sam skoordunuje resztę prac. Dzięki temu zaoszczędzisz czas, który byś przeznaczył na manualne czyszczenie, oraz pieniądze, związane ze efektywnym odbiorem ciepła przez wymiennik.

Ślimakowy system odprowadzania popiołu z wnętrza kotła

Regularne odprowadzanie popiołu do specjalnych pojemników.

Kocioł wyposażony jest we specjalne ślimaki, których zadaniem jest odprowadzanie popiołu z kotła na zewnątrz. Popiół jest transportowany do specjalnych szczelnych pojemników. Dzięki temu, w wymienniku kotła nie zalega nadmiar popiołu, a wysoka sprawność jest ciągle podtrzymywana.

Pojemniki do gromadzenia popiołu

Składowanie popiołu w specjalnie do tego przystosowanych pojemnikach.

Pozostałości spalania są odprowadzane do specjalnie zaprojektowanych pojemników. Pojemniki są szczelnie przywarte do konstrukcji kotła, zapobiegając, aby pyły przedostały się na zewnątrz. Z punktu widzenia użytkownika, wystarczy wyłącznie raz na kilka tygodni opróżnić pojemniki, aby dbać o czystość wnętrza swojego kotła.

Sterownik PLATINUM

Elektroniczne sterowanie pracą kotła.

Sterownik PLATINUM

Elektroniczne sterowanie pracą kotła.

Sterownik PLATINUM

Proste i intuicyjne sterowanie kotłem.

Zarządzaj pracą kotła, tak jak Ci się podoba! Sterownik jest zaprogramowany tak, aby automatyzować wszystkie procesy związane z ogrzewaniem twojego domu. Twoją rolą jest tylko podanie temperatury jaką chcesz mieć w mieszkaniu, a sterownik zoptymalizuje spalanie pod tym kątem.
Jesteś wymagający? Wchodząc w zaawansowane ustawienia sterownika będziesz miał możliwość spersonalizowania każdego parametru związanego ze spalaniem w kotle w zależności od swoich preferencji!

Możliwości PLATINUM

Tworzenia zaawansowanych obiegów grzewczych.

Sterownik ma możliwość podłączenia takich elementów jak:

 • Jednego Obiegu Mieszającego C.O.1
 • Pompę C.O.1
 • Pompę C.W.U.
 • Pompę Cyrkulacyjną
 • Pompę Dodatkową

Taki zestaw urządzeń w zupełności wystarczy do obsługi instalacji c.o. w  małym lub średnio metrażowym domu lub budynku.
Co jeżeli potrzebuje podłączyć więcej urządzeń do obsługi swojej instalacji C.O.?
Z myślą o właścicielach większych budynków przygotowaliśmy moduły rozszerzające, które zwiększają liczbę obsługiwanych pomp i podzespołów.

Termostat Pokojowy

Wygodne ustawianie temperatury bez wchodzenia do kotłowni.

Panel wyświetla wszystkie informacji podawane przez sterownik kotła oraz umożliwia wprowadzenie zmian w pracy kotła. Sterownik obsługuje dedykowane termostaty analogowe i dotykowe, przewodowe i bezprzewodowe.

Moduł Internetowy

Mobilne ustawianie temperatury przez smartfona.

Steruj, monitoruj, porównuj. Moduł internetowy to nie tylko sterowanie telefonem pracy swojego kotła, ale również zapis i rejestr przebiegu ogrzewania twojego domu. Dzięki temu, będziesz miał kontrolę nad wydatkami i nic Cię już nie zaskoczy!

Certyfikaty do kotła c.o.

Do pobrania.

Certyfikaty do kotła c.o.

Do pobrania.

Certyfikat 5 Klasa, Eko Projekt,

Jakość potwierdzona certyfikatami.

Certyfikaty 5 klasy (5 generacji) oraz Eko projektu dowodzą, że ogrzewanie budynku za pomocą GRAND PELLET nie generuje szkodliwych emisji do środowiska, a co za tym idzie również Twojej rodziny.

Certyfikaty do pobrania:

Dostępne wkrótce!

Specyfikacja

Zbiór najważniejszych informacji technicznych.

Specyfikacja

Parametry Techniczne

PARAMETRYJEDNOSTKA S.I.MODEL KOTŁA
GRAND PELLET 15GRAND PELLET 20GRAND PELLET 25GRAND PELLET 35
Nominalna moc cieplna[kW]15202535
Zakres mocy kotła[kW]

4,5-15

6-207,5-2510,5-35
Powierzchnia możliwa do ogrzania*[m2]67,5-22590-300112,5-375157,5-525
Powierzchnia grzewcza[m2]1,9
Pojemność wodna[L]92
Maksymalne ciśnienie robocze[bar]3333
Maksymalna temperatura robocza[°C]85858585
Ciśnienie próbne[bar]4,54,54,54,5
Ecodesign (Eko Projekt)[-]taktaktaktak
Klasa kotła[-]5555
Program “Czyste Pwoietrze”[-]Informacja dostępna w III kwartale 2020Informacja dostępna w III kwartale 2020Dofinansowanie podwyższoneInformacja dostępna w III kwartale 2020
Klasa energetyczna[-]A+A+A+A+
Pojemność zasobnika paliwa[L]270
Pojemność zasobnika paliwa[kg]162
Paliwo[-]pallet drzewny klasy C zgodnie z normą PN EN 303-5:2012
Przyłącze elektryczne[-]~230V; 50Hz
Pobór mocy elektrycznej[W]180
Zakres nastaw regulatora temperatury[°C]60-85 (co 1°C)
Wymagany ciąg kominowy[Pa]28
Waga kotła[kg]

*Do obliczeń przyjęto nowy budynek o bardzo dobrej izolacji cieplnej.

 

PARAMETRYJEDNOSTKA S.I.MODEL KOTŁA
GRAND PELLET 50GRAND PELLET 75GRAND PELLET 100GRAND PELLET 150GRAND PELLET 200
Nominalna moc cieplna[kW]5075100150200
Zakres mocy kotła[kW]15-5022,5-7530-10045-15060-200
Powierzchnia możliwa do ogrzania*[m2]225-750337,5-1125450-1500675-2250900-3000
Powierzchnia grzewcza[m2]5,05,07,57,5
Pojemność wodna[L]245245360360
Maksymalne ciśnienie robocze[bar]33333
Maksymalna temperatura robocza[°C]8585858585
Ciśnienie próbne[bar]4,54,54,54,54,5
Ecodesign (Eko Projekt)[-]taktaktaktaktak
Klasa energetyczna[-]A+A+A+A+A+
Klasa kotła[-]55555
Program “Czyste Powietrze”[-]Dofinansowanie podwyższoneDofinansowanie podwyższoneDofinansowanie podwyższoneDofinansowanie podwyższoneInformacja dostępna w III kwartale 2020
Pojemność zasobnika paliwa[L]1000100010001000
Pojemność zasobnika paliwa[kg]600600600600
Paliwo[-]pallet drzewny klasy C zgodnie z normą PN EN 303-5:2012
Przyłącze elektryczne[-]~230V; 50Hz
Pobór mocy elektrycznej[W]300300320320
Zakres nastaw regulatora temperatury[°C]60-85 (co 1°C)
Wymagany ciąg kominowy[Pa]34384044
Waga kotła[kg]

*Do obliczeń przyjęto nowy budynek o bardzo dobrej izolacji cieplnej.

 

PARAMETRYJEDNOSTKA S.I.MODEL KOTŁA
GRAND PELLET 300GRAND PELLET 400GRAND PELLET 500
Nominalna moc cieplna[kW]300400500
Zakres mocy kotła[kW]90-300120-400150-500
Powierzchnia możliwa do ogrzania*[m2]1350-45001800-60002250-7500
Powierzchnia grzewcza[m2]
Pojemność wodna[L]
Maksymalne ciśnienie robocze[bar]333
Maksymalna temperatura robocza[°C]858585
Ciśnienie próbne[bar]4,54,54,5
Ecodesign (Eko Projekt)[-]taktaktak
Klasa kotła[-]555
Klasa energetyczna[-]A+A+A+
Program “Czyste Powietrze”[-]Nie kwalifikuje się do dofinansowaniaNie kwalifikuje się do dofinansowaniaNie kwalifikuje się do dofinansowania
Pojemność zasobnika paliwa[L]
Pojemność zasobnika paliwa[kg]
Paliwo[-]pallet drzewny klasy C zgodnie z normą PN EN 303-5:2012
Przyłącze elektryczne[-]~230V; 50Hz
Pobór mocy elektrycznej[W]
Zakres nastaw regulatora temperatury[°C]60-85 (co 1°C)
Wymagany ciąg kominowy[Pa]
Waga kotła[kg]

*Do obliczeń przyjęto nowy budynek o bardzo dobrej izolacji cieplnej.

 

Wymiary kotła

Dane Techniczne

TYPGRAND PELLET 15GRAND PELLET 20GRAND PELLET 25GRAND PELLET 35
A1400140014001400
B1508508508508
B2620620620620
C11200130013001400
C21165126512651365
D11100110012001200
D2800800900900
E940940940940
F198598510851085
F2685785785885
F3345345345345
F4125125125125
G18080100100
G21 1/21 1/21 1/21 1/2
G31 1/21 1/21 1/21 1/2
G43/43/43/43/4
H

 

TYPGRAND PELLET 50GRAND PELLET 75GRAND PELLET 100GRAND PELLET 150GRAND PELLET 200
A1255125512551255
B1815815815815
B2
C11475147517151715
C2
D12190219025002600
D21890189021302230
E1450145016001600
F11015101513451345
F297097012501250
F3560560610610
F4145145145145
G1180180180180
G21 1/21 1/21 1/21 1/2
G31 1/21 1/21 1/21 1/2
G43/43/43/43/4
H

 

TYPGRAND PELLET 300GRAND PELLET 400GRAND PELLET 500
A
B1
B2
C1
C2
D1
D2
E
F1
F2
F3
F4
G1
G2
G3
G4
H

Spis funkcji

Pełna lista funkcji pieca centralnego ogrzewania:

 • 5 lat gwarancji*
 • Atestowana wysokogatunkowa stal kotłowa
 • Palnik pelletowy PPW Samoczyszczący
 • Jedna automatyczna ceramiczna zapalarka do pelletu w kotle 50 kW
 • Dwie automatyczne ceramiczne zapalarki do pelleu w kotle ≤75 kW
 • Zmechanizowany system samoczyszczący wymiennika
 • Ślimakowy system odpopielania wnętrza kotła
 • Pionowe kanały konwekcyjne
 • Wyjście czopucha z tyłu
 • Fuzzy Logic & PID
 • Sterowanie pogodowe
 • Tryb pracy zima/lato
 • Zabezpieczenie w postaci krańcówek
 • Jeden obieg mieszający C.O.1 z termostatem pokojowym
 • Pompa C.O.1, C.W.U., Cyrkulacyjna, Dodatkowa
 • Zegar RTC z programatorem tygodniowym
 • Zawirowywacze
* Warunki gwarancji w DTR.

Wyposażenie dodatkowe

Opcjonalne akcesoria do piecy c.o.

Termostat pokojowy PLATINUM

Przewodowy panel dotykowy umożliwiający sterowanie kotłem.

Termostat pokojowy PLATINUM Touch x40

Bezprzewodowy panel analogowy umożliwiający sterowanie kotłem z dowolnego pomieszczenia z domu.

Termostat pokojowy PLATINUM Touch x80

Bezprzewodowy panel dotykowy umożliwiający sterowanie kotłem z dowolnego miejsca z domu.

Moduł Internetowy ecoNET

Moduł umożliwia sterowanie kotłem za pomocą urządzeń mobilnych jak i komputera.

Sonda Lambda

Sonda optymalizuje pracę kotła, zmniejsza ilość spalanego paliwa.

Moduł PLATINUM B

Moduł pozwala obsługiwać kolejne obiegi grzewcze oraz zbiornik buforowy.

Moduł PLATINUM C

Moduł umożliwia rozbudowę instalacji C.O. o kolejne obiegi grzewcze.

Kontakt z przedstawicielem

Zapytaj pracownika o kocioł lub najbliższy punkt sprzedaży pieców!

Kontakt z przedstawicielem

Zapytaj pracownika o kocioł lub najbliższy punkt sprzedaży pieców!

Kontakt z przedstawicielem

Region północno-zachodni

Lubuskie, Dolnośląskie, Wielkopolskie, Zachodniopomorskie, Pomorskie, Kujawsko-Pomorskie

Rafał Szelest

kom.: +48 695 05 60 45
E-mail: r.szelest@metalfach.com.pl

Region południowy

Łódzkie, Świętokrzyskie, Podkarpackie, Małopolskie, Śląskie, Opolskie

Sławomir Dymowski

kom.: +48 721 20 10 10
E-mail: s.dymowski@metalfach.com.pl

Region północno-wschodni

Warmińsko-Mazurskie, Podlaskie, Mazowieckie, Lubelskie

Paweł Wyszołmirski

kom.: +48 609 34 10 10
E-mail: p.wyszolmirski@metalfach.com.pl

Kontakt

METAL-FACH Jacek Kucharewicz

16-100 Sokółka ul. Sikorskiego 66

Tel. +48 85 711 94 54

NIP: 545-100-10-62

REGON: 050073833