fbpx

Przydatne porady dla użytkowników kotłów c.o.

Poradniki dla użytkowników pieców c.o.

Kotły na pellet vs kotły na ekogroszek

Na rynku ogrzewnictwa i ciepłownictwa dostępnych jest wiele rodzajów urządzeń grzewczych, których zadaniem jest wytwarzanie ciepła w domu. Kotły na paliwa stałe niezmiennie cieszą się dużą popularnością. Urządzenia te charakteryzują się wysoką wydajnością, jednocześnie zachowując zautomatyzowaną i prostą obsługę.

czytaj dalej

Kotły CO (kotły centralnego ogrzewania) – zalety, wady i klasy

Domy jednorodzinne można obecnie ogrzewać na wiele sposób, ale niezmiennie jednym z najpopularniejszych, a przy tym najbardziej opłacalnych, jest system centralnego ogrzewania. Ten system znany jest już od wieków, choć mało kto wie, jak dokładnie działa. Czym jest centralne ogrzewanie? Jak działa i ile kosztuje?

czytaj dalej

Kotły z palnikiem retortowym.

Wybór odpowiedniego rodzaju urządzenia grzewczego to gwarancja komfortu cieplnego. W dzisiejszych czasach mamy do wyboru wiele różnych rozwiązań. Wśród tych, na które warto zwrócić szczególną uwagę, są dostępne w naszej ofercie firmy METAL-FACH Technika Grzewcza kotły z palnikiem retortowym. Czym są i czy warto zdecydować się na ich zakup? Sprawdźmy to.

czytaj dalej

Jak dobrać moc kotła?

Jak właściwie ją dobrać do własnych potrzeb? Moc (kW) kotła c.o.? To, jaką moc kotła wybrać, kiedy projektujemy dom jedno lub wielorodzinny, może być dla nas bardzo ważną decyzją. Od niej będzie bowiem zależało to, ile wydamy teraz na zakup oraz ile w przyszłości...

czytaj dalej

Rodzaje klas kotłów.

Kotły CO to urządzenia grzewcze, które zanim zostaną dopuszczone do użytkowania, muszą spełniać wymagania i restrykcyjne przepisy zawarte międzynarodowych normach. W aktach normatywnych zawarte są bardzo istotne informacje oraz dane, które definiują, w jaki sposób odbywa się przeprowadzanie badań kotła pod względem spełnienia kryteriów emisyjności spalin.

czytaj dalej

 

 

Kontakt z Nami

METAL-FACH Jacek Kucharewicz

16-100 Sokółka ul. Sikorskiego 66

Tel. +48 85 711 94 54

NIP: 545-100-10-62

REGON: 050073833