fbpx

METAL-FACH Technika Grzewcza

Kotły c.o. na ekogroszek

Jesteśmy do Twojej dyspozycji. Zadzwoń i skorzystaj z fachowych porad naszego przedstawiciela!

Kotły c.o. na ekogroszek

SMART EKO PLUS

Zakres mocy: 15-25kW
Paliwo: Ekogroszek
Certyfikaty: EcoDesign | 5 Klasa
Klasa energetyczna: B
Nie kwalifikuje się do dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”

Sprawdź

SMART EKO

Zakres mocy: 12-30kW
Paliwo: Ekogroszek
Certyfikaty: EcoDesign | 5 Klasa
Klasa energetyczna: B
Nie kwalifikuje się do dofinansowania w programie „Czyste Powietrze”

Sprawdź

Doskonałość to wysoka efektywność!

Kotły na ekogroszek to urządzenia o najwyższej efektywności ze względu na paliwo które się w nich spala. Wysoka efektywność nie wiąże się jednak z wysoką emisyjnością, wręcz przeciwnie. Kotły z podajnikiem, które znajdziesz w naszej ofercie, spalające ekogroszek są tak samo niskoemisyjne jak kotły na pellet. Uzyskały one certyfikat EcoDesign (Ekoprojekt) i 5 Klasę. Dodatkowym atutem tych kotłów jest automatyczna zapalarka do ekogroszku, którą znajdziesz w niektórych modelach. Zapoznaj się z pełną gamą kotłów na ekogroszek z oferty METAL-FACH Technika Grzewcza.

Kocioł na ekogroszek z 5 klasa i EcoDesign, czy jest ekologiczny?

Wszystkie urządzenia to nowoczesne kotły na ekogroszek klasy 5Spełniają również założenia dyrektywy Ecodesign, która obowiązuje od 1 stycznia 2020. Wybierając takie urządzenia zyskujesz więc pewność, że Twój dom zyska perfekcyjnie wydajne ogrzewanie (skuteczność nawet do 90%), a Ty zapomnisz o wysokich rachunkach – zapłacisz nawet do 20% mniej za ciepło w okresie grzewczym. To jeszcze nie wszystko! Kotły na ekogroszek klasy 5 są nie tylko wydajne i oszczędne. Instalując je w swoim domu chronisz środowisko naturalne. Dzięki swojej wysokiej sprawności, tego rodzaju urządzenia emitują znacznie mniej szkodliwych substancji niż dawniej używane rozwiązania. Kotły na ekogroszek z reguły wyposażone są w podajniki ślimakowe ekoenergia lub retortowe.

Jak działa kocioł na ekogroszek?
Kotły na ekogroszek mogą być wyposażone w jeden z następujących typów podajników:
– Palnik żeliwny
– Palnik retortowy
Jak dokładnie działają te elementy? Palnik żeliwny wykonany jest z żeliwa. Charakteryzuje się doskonałą odpornością na wysoką temperaturę, ścieranie, czy też korozję. Dzięki temu, zachowuje swoje właściwości przez długi czas, a Ty możesz cieszyć się bezawaryjną praca palnika. Automatyczna zapalarka montowana w niektórych modelach samodzielnie rozpala paliwo, dzięki czemu możemy zastosować w tym kotle zegar RTC. Palnik żeliwny przyjmuje granulację paliw od 0 do 32 mm. Z kolei palniki retortowe przyjmuje granulację paliw od 5 do 25 mm.
Jak dobrać kocioł na ekogroszek?
Zwróć uwagę na moc cieplna (nominalna) kotła. To ilość energii, którą wytwarza dany kocioł. Wartość kaloryczną ekogroszku (znajdziesz ją na opakowaniu paliwa) dzielimy przez czas spalania w kotle (ten ustawiamy automatycznie dla urządzenia). Warto zwrócić uwagę również na powierzchnię do ogrzania. To parametr określający wielkość budynku, jaką dany kocioł na ekogroszek jest w stanie ogrzać. Oczywiście jest to wartość w dużej mierze umowna. Na jej spełnienie wpływają takie czynniki jak bryła budynku, powierzchnia użytkowa, oraz rodzaj ocieplenia. Równie ważnym parametrem jest sprawność kotła. To informacja o tym, jak wiele ciepła instalacja grzewcza jest w stanie odebrać i przetworzyć na ciepło. Większość kotłów na ekogroszek z oferty METAL-FACH TG może pochwalić się sprawnością na poziomie przynajmniej 80% lub większej. Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć w naszym artykule dotyczącym tego zagadnienia.
Ceny kotłów na ekogroszek
Zastanawiasz się ile kosztuje kocioł 5 klasy z certyfikatem EcoDesign na ekogroszek? Skontaktuj się z nami! Zadzwoń lub napisz wiadomość. Nasi Eksperci przygotują wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i oczekiwań. Możemy zapewnić, że wycena, jaką otrzymasz od METAL-FACH TG na kocioł CO na ekogroszek będzie bardzo atrakcyjna!
Do końca roku 2021 można było skorzystać z różnych programów dofinansowania.
Wszystkie kotły na ekogroszek które znajdziesz w naszej ofercie bez problemu kwalifikowały się do programu Czyste Powietrze. Kupując je, otrzymywałeś od nas komplet dokumentów potwierdzających, że urządzenia spełniają wymagania klasy 5 oraz rygorystycznej dyrektywy Ecodesign. Dokumentacja jest dostępna również obecnie na stronie z danym modelem kotła.

Certyfikaty EcoDesign (Eko Projekt)

Czym jest certyfikat Ecodesign?

To jedna ze zmian w prawie, które wprowadzone zostały celem poprawy jakości powietrza w Unii Europejskiej. Dyrektywa Ecodesign o kotłach to norma wprowadzona przez Parlament Europejski. Określa nie tylko poziom sprawności działania urządzenia, ale także poziom emisji zanieczyszczeń, jaki powinno generować. Jakie konkretnie normy powinny spełniać kotły Ecodesign? Oto maksymalne wartości zanieczyszczeń, jakie mogą produkować takie urządzenia:
– Emisja cząstek stałych – nie więcej niż 40 mg/metr sześcienny;
– Emisja organicznych związków gazowych – nie więcej niż 20 mg/metr sześcienny;
– Emisja tlenku węgla CO – nie więcej niż 500 mg/metr sześcienny;
– Emisja tlenków azotu NOx – nie więcej niż 350 mg/metr sześcienny.

Świadectwo EcoDesign

Czy kocioł Ecodesign aż tak bardzo różni się od urządzeń klasy 5? Albo raczej – czy różni się w jakikolwiek istotny dla Ciebie sposób? Ostatecznie, kocioł tej klasy jest w stanie efektywnie spalać nawet do 90% całego paliwa.

Czy kotły Ecodesign będą widocznie bardziej ekologiczne?

Jako przyszły użytkownik musisz wiedzieć, że dyrektywa Ecodesign o kotłach wymaga od producentów spełniania norm emisji nawet wtedy, gdy urządzenia nie pracują z mocą nominalną. Chodzi o to, że Twój kocioł Ecodesign będzie rzeczywiście ekologiczny, niezależnie od tego, w jakich warunkach pracuje.

Dyrektywa EcoDesign (Eko Projekt)

Ten przepis wszedł w życie 1 stycznia 2020 roku. Od tego momentu, sprzedawane mogą być wyłącznie kotły 5 klasy, zgodne z normą Ecodesign – czyli spełniające jej wymagania.
Niezależnie od tego, czy jest na dworze -20 stopni czy też temperatura waha się w okolicach zera, Ty masz pewność, że ogrzewasz dom w sposób ekologiczny. Myślisz zapewne – kolejna zmiana w prawie, która będzie wymagać dużych inwestycji. Dobra wiadomość jest jednak taka, że wymieniając urządzenie centralnego ogrzewania na kocioł Ecodesign możesz skorzystać z dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze. Inicjatywa przewiduje zwrot nawet do 90% kosztów takiej inwestycji.
Kotły Ecodesign są też znacznie tańsze w eksploatacji niż starsze “kopciuchy”. Owszem, na zakup pelletu czy ekogroszku wydasz więcej niż na miał, flot czy drewno niskiej jakości. Z drugiej strony, kocioł z Ecodesign jest w stanie efektywnie zużywać nawet do 90% paliwa. Dla Ciebie to oszczędność rzędu 20% rocznie. Jest to zatem inwestycja, która dosyć szybko się zwróci! W szczególności wtedy, gdy skorzystasz z dofinansowania na zakup kotła Ecodesign.
Szukasz najlepszego rozwiązania dla swojego domu? Zadzwoń lub napisz do nas! Pomożemy Ci wybrać idealny kocioł z Ecodesign, dopasowany do Twoich potrzeb. Skorzystaj z szerokiej oferty METAL-FACH TG i ciesz się niskimi kosztami zakupu i eksploatacji kotła Ecodesign.
Wszystkie kotły Ecodesign, które znajdziesz w ofercie METAL-FACH TG w pełni kwalifikują się do dofinansowania w programie Czyste Powietrze. Czy musisz wymieniać swoje urządzenie centralnego ogrzewania? Cóż, prawo w Polsce dotyczące ochrony powietrza przed zanieczyszczeniem staje się coraz bardziej restrykcyjne. Przykładowo, zmiany regulacji powodują, że mieszkańcy niektórych województw (np. Małopolskiego lub Śląskiego), już wkrótce będą musieli wymienić swoje urządzenia grzewcze na nowsze – od 2023 w tych regionach będzie można używać tylko kotłów 5 klasy. Można założyć, że podobne restrykcje już wkrótce dotyczyć będą kolejnych województw. Zatem – lepiej wymienić urządzenie na kocioł Ecodesign już teraz!

Kontakt ogólny:

Otwarte:

 • Pon.-Pt. 07: 00-15:00
 • Tel. +48 85 711 94 54
 • E-mail: sprzedaz@metalfach.com.pl

Social Media:

Kontakt serwis:

Kotły c.o.:

 • Pon.-Pt. 7:00-20:00
 • Tel. +48 85 711 94 56
 • E-mail: serwis.kotly@metalfach.com.pl

Kontakt serwis:

Pompy ciepła:

 • Pon.-Pt. 7:00-15:00
 • Tel. +48 85 711 94 54 wew. 12
 • E-mail: serwis.pompy@metalfach.com.pl

Dane adresowe:

METAL-FACH Technika Grzewcza
Sp. z o.o.

 • ul. Sikorskiego 66, 16-100 Sokółka, Polska
 • NIP: 545-182-60-12
 • REGON: 523566030

Jak dojechać: