fbpx

METAL-FACH Technika Grzewcza

KOTŁY C.O.

Kotły posiadają certyfikat EcoDesign i 5 klasy, kwalifikują się do dofinansowania w programie “Czyste Powietrze”.

Kotły na pellet

Piece z automatycznym podawaniem paliwa oraz automatyczną zapalarką do paliwa pellet.

Kotły na zrębke/pellet

Piece z automatycznym podawaniem paliwa oraz automatyczną zapalarką do zrębki i pelletu.

Kotły na drewno

Piece z ręcznym podawaniem paliwa oraz rozpalaniem, wymagana instalacja zbiornika buforowego.

Kotły na ekogroszek

Piece z automatycznym podawaniem paliwa oraz niektóre z automatyczną zapalarką do ekogroszku.

METAL-FACH

Technika Grzewcza

OFERTA SPECJALNA KOTŁÓW C.O.

Chcesz efektywnie i tanio ogrzać swój dom? Męczy Cię konieczność ciągłej obsługi urządzenia grzewczego w Twoim domu? Kotły Ecodesign będą idealnym rozwiązaniem! Wymagają minimum uwagi użytkowników, produkują wolne od zanieczyszczeń ciepło, a przy tym bardzo efektywnie pracują. Poznaj naszą ofertę kotłów Ecodesign na pellet i ekogroszek. Czym właściwie jest kocioł Ecodesign? Skąd w ogóle ta nazwa i dlaczego o tym piszemy? Dowiesz się, czytając kolejne akapity.

  • Kotły w ofercie posiadające certyfikat Eco Design (Eko Projekt) 100% 100%
  • Kotły w ofercie posiadające certyfikat 5 Klasy 100% 100%

METAL-FACH

Technika Grzewcza

Modele kotłów c.o. na pellet

GRAND PELLET 15-34kW

Paliwo pellet, Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy.

GRAND PELLET 50-150kW

Paliwo pellet, Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy.

GRAND PELLET 200kW

Paliwo pellet, Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy.

GRAND PELLET 300-400kW

Paliwo pellet, Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy.

SLIM PELLET

Paliwo pellet, Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy.

SLIM PELLET MINI

Paliwo pellet, Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy.

SMART PELLET WF

Paliwo pellet, Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy.

SEG PELLET

Paliwo pellet, Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy.

METAL-FACH

Technika Grzewcza

Modele kotłów c.o. na zrębke

GHT

Paliwo zrębka/pellet, Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy.

METAL-FACH

Technika Grzewcza

Modele kotłów c.o. na drewno

SEMAX OPTI

Paliwo drewno, Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy.
Produkt czasowo niedostępny!

METAL-FACH

Technika Grzewcza

Modele kotłów c.o. na ekogroszek

GRAND CARBON

Paliwo ekogorszek, Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy.

SMART PLUS

Paliwo ekogroszek, Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy.

SMART EKO

Paliwo ekogroszek, Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy.

SEG EKO PLUS

Paliwo ekogroszek, Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy.

SEG EKO

Paliwo ekogroszek, Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy.

METAL-FACH

Technika Grzewcza

Certyfikaty w kotłach

Certyfikat EcoDesign (Eko Projekt)

Certyfikat 5 klasy

METAL-FACH

Technika Grzewcza

Certyfikat Ecodesign (Eko projekt)

Czym jest certyfikat Ecodesign?

To jedna ze zmian w prawie, które wprowadzone zostały celem poprawy jakości powietrza w Unii Europejskiej. Dyrektywa Ecodesign o kotłach to norma wprowadzona przez Parlament Europejski. Określa nie tylko poziom sprawności działania urządzenia, ale także poziom emisji zanieczyszczeń, jaki powinno generować. Jakie konkretnie normy powinny spełniać kotły Ecodesign? Oto maksymalne wartości zanieczyszczeń, jakie mogą produkować takie urządzenia:
– Emisja cząstek stałych – nie więcej niż 40 mg/metr sześcienny;
– Emisja organicznych związków gazowych – nie więcej niż 20 mg/metr sześcienny;
– Emisja tlenku węgla CO – nie więcej niż 500 mg/metr sześcienny;
– Emisja tlenków azotu NOx – nie więcej niż 350 mg/metr sześcienny.

Świadectwo EcoDesign

Czy kocioł Ecodesign aż tak bardzo różni się od urządzeń klasy 5? Albo raczej – czy różni się w jakikolwiek istotny dla Ciebie sposób? Ostatecznie, kocioł tej klasy jest w stanie efektywnie spalać nawet do 90% całego paliwa.
Czy kotły Ecodesign będą widocznie bardziej ekologiczne? Jako przyszły użytkownik musisz wiedzieć, że dyrektywa Ecodesign o kotłach wymaga od producentów spełniania norm emisji nawet wtedy, gdy urządzenia nie pracują z mocą nominalną. Chodzi o to, że Twój kocioł Ecodesign będzie rzeczywiście ekologiczny, niezależnie od tego, w jakich warunkach pracuje.

Zostać przy obecnym kotle czy wymienić na kocioł EcoDesign?

Czyli – niezależnie od tego, czy jest na dworze -20 stopni czy też temperatura waha się w okolicach zera, Ty masz pewność, że ogrzewasz dom w sposób ekologiczny. Myślisz zapewne – kolejna zmiana w prawie, która będzie wymagać dużych inwestycji.
Dobra wiadomość jest jednak taka, że wymieniając urządzenie centralnego ogrzewania na kocioł Ecodesign możesz skorzystać z dofinansowania w ramach programu Czyste Powietrze. Inicjatywa przewiduje zwrot nawet do 90% kosztów takiej inwestycji.
Kotły Ecodesign są też znacznie tańsze w eksploatacji niż starsze “kopciuchy”. Owszem, na zakup pelletu czy ekogroszku wydasz więcej niż na miał, flot czy drewno niskiej jakości. Z drugiej strony, kocioł z Ecodesign jest w stanie efektywnie zużywać nawet do 90% paliwa. Dla Ciebie to oszczędność rzędu 20% rocznie. Jest to zatem inwestycja, która dosyć szybko się zwróci! W szczególności wtedy, gdy skorzystasz z dofinansowania na zakup kotła Ecodesign.

Dyrektywa Ecodesign

Ten przepis wchodzi w życie już 1 stycznia 2020 roku. Od tego momentu, sprzedawane będą mogły być wyłącznie kotły 5 klasy oraz zgodne z normą Ecodesign – czyli spełniające jej wymagania.

Ecodesign z Metal-Fach

Szukasz najlepszego rozwiązania dla swojego domu? Zadzwoń lub napisz do nas! Pomożemy Ci wybrać idealny kocioł z Ecodesign, dopasowany do Twoich potrzeb. Skorzystaj z szerokiej oferty METAL-FACH TG i ciesz się niskimi kosztami zakupu i eksploatacji kotła Ecodesign.
Wszystkie kotły Ecodesign, które znajdziesz w ofercie METAL-FACH TG w pełni kwalifikują się do dofinansowania w programie Czyste Powietrze. Czy musisz wymieniać swoje urządzenie centralnego ogrzewania? Cóż, prawo w Polsce dotyczące ochrony powietrza przed zanieczyszczeniem staje się coraz bardziej restrykcyjne. Przykładowo, zmiany regulacji powodują, że mieszkańcy niektórych województw (np. Małopolskiego lub Śląskiego), już wkrótce będą musieli wymienić swoje urządzenia grzewcze na nowsze – od 2023 w tych regionach będzie można używać tylko kotłów 5 klasy. Można założyć, że podobne restrykcje już wkrótce dotyczyć będą kolejnych województw. Zatem – lepiej wymienić urządzenie na kocioł Ecodesign już teraz!

METAL-FACH

Technika Grzewcza

Certyfikat 5 Klasy

Kotły klasy piątej – co to znaczy?

Termin “kocioł 5 klasy” oznacza, że wybrane urządzenie spełnia najnowsze wymagania dotyczące konstrukcji kotłów. Jest to jedno z kryteriów klasyfikacji kotłów grzewczych. Szczegółowo określa on zarówno wymogi dotyczące poziomu czystości spalin i związaną z tym ochroną środowiska. W szczególności dotyczy to emisji tlenku węgla, substancji smolistych oraz pyłów. Dodatkowo, norma ustala wymagania w zakresie sprawności urządzeń. Aby kocioł klasy 5 rzeczywiście zasługiwał na to miano, musi mieć określoną sprawność zarówno przy pełnej mocy, jak i przy 30% jej wykorzystaniu.

Zalety instalacji kotła klasy piątej.

Dlaczego warto wybrać kocioł 5 klasy? Przede wszystkim dlatego, że chronimy środowisko, a poza tym, takie urządzenie jest znacznie wygodniejsze w obsłudze niż tradycyjne kotły.

Kotły 5 klasy – czyste ogrzewanie

Kotły 5 klasy to urządzenia, które spełniają najwyższe wymagania względem przepisów dotyczących czystości spalin. Te regulacje określone są w normie PN-EN 303–5:2012.
Zgodnie z tym rozporządzeniem, emisja pyłów w kotle automatycznym powinna wynieść nie więcej niż 40 mg/metr sześcienny lub 60 mg/metr sześcienny (urządzenia z załadunkiem ręcznym). Oznacza to przynajmniej dwukrotny spadek w stosunku do wcześniejszych norm emisji zanieczyszczeń. Kotły klasy 5 spełniają po prostu najbardziej aktualne wymagania dotyczące czystości spalin.

Kotły klasy 5 – rodzaje

Jakie paliwa mogą spalać kotły klasy 5? To produkty opracowane z myślą o ekologii, więc znajdziesz wśród nich kotły na:
– Ekogroszek
– Pellet
– Drewno
– Zrębka

Wygoda użytkowania

Ekologia jest ważna, ale nie do każdego przemawia. Warto zatem wiedzieć o tym, że kotły 5 generacji są znacznie wygodniejsze w użytkowaniu niż starsze urządzenia. Nie ma tu mowy o codziennych wycieczkach do kotłowni, celem dosypania do podajnika paliwa. Kotły 5 klasy mają całkiem spore zasobniki na paliwo:
– Kocioł 5 klasy na pellet: 145 kg
– Kocioł 5 generacji na ekogroszek: od 127 do 390 kg
W zależności od pojemności zasobnika, może się zdarzyć, że kocioł 5 klasy rozpalisz na samym początku chłodniejszego okresu, a wyłączasz dopiero wtedy, gdy na stałe wzrosną temperatury na zewnątrz (kotły 5 klasy na ekogroszek). Z kolei kotły CO klasy 5 na pellet potrafią nie tylko same się uruchamiać, ale i wyłączać.
Innym argumentem dla wyboru kotłów klasy 5 jest możliwość zarządzania nimi przez Internet. Nie musisz nawet fizycznie być w domu, by ustawić kocioł! Specjalne sterowniki dają możliwość podglądu oraz zmiany różnych parametrów urządzenia. Dodatkowo, kocioł 5 generacji rejestruje aktywność, więc użytkownik ma stały dostęp do danych dotyczących jego pracy, w tym informacji o ewentualnych nieprawidłowościach.

Kotły 5 klasy – wymagania

Kotły CO 5 generacji spełniają wymagania wspomnianej już normy 303–5:2012 oraz dyrektywy ecodesign. Ta ostatnia wejdzie w życie dopiero w 2020, ale już teraz pojawiają się uchwały antysmogowe w różnych regionach kraju, które powołują się właśnie na jej zapisy.

Kocioł 5 generacji – cena

Kotły 5 klasy są droższe niż dotychczasowe urządzenia, aczkolwiek z uwagi na ich ekologiczny charakter, bardzo łatwo możesz otrzymać na ich zakup dotację. Kliknij w zakładkę “Czyste powietrze” znajdującą się w zbiorze ikon po prawej stronie ekranu i dowiedz się więcej!

Kotły c.o. 5 klasa z podajnikiem na pellet

Szukasz kotłów CO klasy 5 z podajnikiem? Koniecznie sprawdź naszą ofertę. Znajdziesz tu szeroki wybór urządzeń, które z pewnością spełnią Twoje oczekiwania. Wykonane z wysokogatunkowej stali narzędziowej 6mm zapewnią trwałość przez wiele lat eksploatacji. Wyposażone są w palniki samoczyszczące, dzięki czemu są praktycznie bezobsługowe. Zobacz kotły 5 generacji na pellet. Poniżej najważniejsze informacje o tych urządzeniach:

Kotły 5 generacji – SLIM PELLET / SLIM PELLET MINI
– Moc cieplna: 10-20 kW;
– Pobór mocy elektrycznej: 115 W;
– Zasobnik paliwa: 78-126 kg/138 kg;
– Powierzchnia do ogrzania: 100-200 metrów kwadratowych.
Kotły 5 klasy – SEG PELLET
– Moc cieplna: 15-30 kW;
– Pobór mocy elektrycznej: 120 W;
– Zasobnik paliwa: 260 l;
– Powierzchnia do ogrzania: 150-300 metrów kwadratowych.
Kotły 5 klasy – SMART PELLET
– Moc cieplna: 16-30 kW;
– Pobór mocy elektrycznej: 115 W;
– Zasobnik paliwa: 156 kg;
– Powierzchnia do ogrzania: 160-300 metrów kwadratowych.

Kotły 5 klasy na ekogroszek

W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór kotłów 5 generacji przystosowanych do spalania ekogroszku. Poniżej krótka charakterystyka, która ułatwi Ci wybór najlepszego rozwiązania dla Twoich potrzeb.

Kotły 5 klasy – SMART PLUS
– Moc cieplna: 15-25 kW;
– Pobór mocy elektrycznej: 350 W;
– Zasobnik paliwa: 146 kg;
– Powierzchnia do ogrzania: 150-250 metrów kwadratowych.
Kotły 5 klasy – SMART EKO
– Moc cieplna: 12-30 kW;
– Pobór mocy elektrycznej: 350 W;
– Zasobnik paliwa: 146 kg;
– Powierzchnia do ogrzania: 120-300 metrów kwadratowych.
Kotły 5 generacji – SEG EKO PLUS
– Moc cieplna: 15-26 kW;
– Pobór mocy elektrycznej: 350 W;
– Zasobnik paliwa: 139-256 kg;
– Powierzchnia do ogrzania: 150-260 metrów kwadratowych.