fbpx

Kotły na pellet

Twoje kotły na pellet z najważniejszymi certyfikatami.

Najnowsze kotły c.o.

Kotły produkowane przez METAL-FACH Technika Grzewcza

Kocioł EcoDesign

GRAND PELLET

Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy, Paliwo Pellet.

Kocioł EcoDesign

SMART PELLET WF

Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy, Certyfikat TUV, Paliwo Pellet.

Kocioł EcoDesign

GHT

Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy, Paliwo Zrębka, Paliwo Pellet.

Kocioł EcoDesign

GRAND CARBON

Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy, Paliwo Ekogroszek.

Kocioł EcoDesign

SEMAX OPTI

Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy, Paliwo Drewno.

Wysokiej klasy kotły na pellet

Budujesz lub modernizujesz układ ogrzewania w swoim domu? Poszukujesz optymalnego kosztowo rozwiązania? Koniecznie sprawdź kotły na pellet! To rozwiązanie, które zapewni Ci nie tylko niskie koszty eksploatacji, ale również będzie w pełni przyjazne dla środowiska. A oprócz tego, kotły na pellet z naszej oferty są praktycznie bezobsługowe – ich palniki same się oczyszczają, więc wymaga to minimum ingerencji z Twojej strony. Aby ułatwić Ci wybór urządzenia, które najlepiej spełni Twoje potrzeby i oczekiwania, podzieliliśmy naszą gamę produktową na kilka segmentów. Zobacz jakie kotły na pellet znajdziesz w ofercie METAL-FACH TG.

Kotły c.o. na pellet

Kotły c.o. na pellet produkowane przez METAL-FACH Technika Grzewcza

Kocioł EcoDesign

SLIM PELLET

Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy, Certyfikat TUV, Paliwo Pellet.

Kocioł EcoDesign

SLIM PELLET MINI

Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy, Certyfikat TUV, Paliwo Pellet.

Kocioł EcoDesign

SMART PELLET

Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy, Certyfikat TUV, Paliwo Pellet.

Kocioł EcoDesign

SEG PELLET

Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy, Certyfikat TUV, Paliwo Pellet.

Wszystkie kotły na pellet z naszej oferty to urządzenia klasy piątej.

Co to oznacza? Spełniają najbardziej wyśrubowane normy dotyczące czystości spalin oraz wysokości emisji szkodliwych substancji. Te wymagania opisane zostały w normie 303-5:2012. Oprócz tego, kotły na pellet z oferty METAL-FACH TG spełniają wymagania dyrektywy Ecodesign. To rozporządzenie wejdzie w życie od 1 stycznia 2020, ale nasze kotły są już teraz gotowe na jego wprowadzenie! Co to oznacza dla Ciebie? Jeszcze niższe wydatki na ogrzewanie! Dyrektywa Ecodesign zakłada, że sprawność kotła opisana w specyfikacji technicznej musi odpowiadać jego wydajności przez cały czas pracy. Teraz łatwo wybierzesz idealne urządzenie, które obniży Twoje rachunki za ogrzewanie.

Kotły SLIM PELLET (również wersja MINI):

 • Moc cieplna: 10-20 kW
 • Pobór prądu: 115 W
 • Ogrzeją powierzchnię: do 200 metrów kwadratowych

Kotły SEG PELLET

 • Moc cieplna: 15-30 kW
 • Pobór prądu: 120 W
 • Ogrzeją powierzchnię: do 300 metrów kwadratowych

 

Kotły SMART PELLET

 • Moc cieplna: 16-30 kW
 • Zasobniki paliwa: 156 kilogramów
 • Ogrzeją powierzchnię: do 300 metrów kwadratowych

Jak działa kocioł na pellet?

Uruchomienie kotła na pellet jest niezwykle proste. Wystarczy, że ustawisz żądaną temperaturę, a urządzenie samo zajmie się resztą. Sam pellet z zasobnika trafia na ruszt, gdzie jest spalany.
Wlot na ruszcie kotła to miejsce, z którego przepływa powietrze używane potem do ogrzewania. Na wlocie zamontowany jest specjalny wentylator, który przyspiesza przepływ spalin oraz proces ich spalania. W rezultacie, podgrzewana jest woda w wymienniku ciepła w kotle. Jest to możliwe dzięki specjalnym grzałkom elektrycznym, jakie automatycznie rozpalają paliwo, bez konieczności jakiejkolwiek ingerencji ze strony użytkownika.
W momencie, gdy woda osiąga żądaną temperaturę, palnik przestaje pracować. Uruchamia się dopiero wtedy, gdy czujniki zarejestrują znaczny spadek temperatury wody. I w tym właśnie tkwi tajemnica oszczędności kotłów na pellet. Urządzenia nie pracują przez cały czas, a jedynie w tych momentach, gdy jest to naprawdę potrzebne. Kotły na pellet – ceny Chcesz wiedzieć, ile kosztuje kocioł na pellet? Nasi eksperci przygotują wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb! Po prostu skontaktuj się z nami, czy to mailowo czy telefonicznie, a w krótkim czasie otrzymasz wycenę zakupu kotła na pellet.
Warto wiedzieć, że cena kotła na pellet może być nieco wyższa niż tradycyjnego urządzenia. Pamiętaj jednak, że jeżeli zdecydujesz się na takie rozwiązanie to możesz liczyć na otrzymanie dotacji na ich zakup. Każdy kocioł na pellet 5 klasy podlega dofinansowaniu w ramach programów związanych z poprawą jakości powietrza. Jakiej wysokości dotację możesz otrzymać? W zależności od regionu w którym mieszkasz, kwoty zakupu kotła oraz dochodów Twojego gospodarstwa domowego, możesz liczyć na dofinansowanie sięgające nawet do 90% kosztów kupna takiego urządzenia. Interesują Cię dotacje na kotły na pellet? Po prostu kliknij zakładkę “Czyste powietrze” i dowiedz się więcej!

Kocioł na pellet – czy warto?

Czy kocioł CO na pellet to dobre rozwiązanie dla Twojego domu? Zdecydowanie tak! Poznaj najważniejsze argumenty, dlaczego warto zdecydować się na takie urządzenie.

 1. Chronisz środowisko. Kotły na pellet klasy 5 emitują naprawdę minimalną ilość szkodliwych substancji do atmosfery. W zależności od modelu, kocioł na pellet produkuje:
  • Lotne związki organiczne – max. 30 mg/m3 – kotły z podajnikiem ręcznym
  • Lotne związki organiczne – max. 20 mg/m3 – kotły z podajnikiem automatycznym

Kotły klasy 3 produkowały nawet 5 razy więcej zanieczyszczeń! A co gorsza, większość urządzeń pracujących w Polsce nie spełnia żadnych norm – więc tworzą jeszcze więcej szkodliwych substancji, zatruwając środowisko i płuca osób w okolicy.

2. Bezstresowa eksploatacja. Kocioł na pellet jest bardzo prosty w obsłudze. Wymaga minimum ingerencji – raz na jakiś czas musisz jedynie uzupełnić poziom paliwa. Samym urządzeniem możesz sterować nawet nie będąc fizycznie w domu! Wystarczy, że skorzystasz z naszych rozwiązań pozwalających na ustawienie kotła na pellet przez Internet.

3. Otrzymasz dotację. Jak już wspominaliśmy, kupując kocioł na pellet 5 klasy możesz liczyć na dofinansowanie. Szczegóły poznasz po kliknięciu w zakładkę “Czyste powietrze”.

Kontakt

METAL-FACH Jacek Kucharewicz

16-100 Sokółka ul. Sikorskiego 66

Tel. +48 85 711 94 54

NIP: 545-100-10-62

REGON: 050073833