fbpx

METAL-FACH Technika Grzewcza

SYSTEMY FOTOWOLTAICZNE

Instalacja fotowoltaiczna wraz z montażem. Skorzystaj z naszej oferty!

Informacja o systemach fotowoltaicznych

Blog o systemach fotowoltaicznych

Nasze realizacje systemów fotowoltaicznych

Program "Mój Prąd"

METAL-FACH

Technika Grzewcza

Program “Mój Prąd” 3.0

Darmowy prąd w twoim domu!

Planujesz zamontować instalacje fotowoltaiczną, chcesz oszczędzać na rachunkach za prąd? Ciesz się darmową energią elektryczną w twoim domu.

Mamy dla was świetną wiadomość! Wszyscy którzy nie zdążyli złożyć wniosków o zwrot 5000 zł w ramach ubiegłorocznego naboru w programie Mój Prąd 2.0, mają szansę przystąpić do kolejnego naboru do programu Mój Prąd 3.0, który rozpocznie się 01.07.2021. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił również, że wnioski będą mogły dotyczyć instalacji wykonanych nie wcześniej niż 1.02.2020 r. Nie jest narazie znana kwota dofinansowania, którą będzie można uzyskać. Wiemy jednak że będzie ona uzależniona od tego czy poza instalacją fotowoltaiczną inwestor wybierze dodatkowe urządzenia lub systemy, które pozwolą na wykorzystanie większej ilości energii na bieżąco.

Koleją dobrą wiadomością jest to, że nie musisz czekać z inwestycją do lipca. Właśnie rozpoczyna się okres, w którym fotowoltaika wytwarza najwięcej energii w roku. Zapytaj nas o ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb!

 

Termin trzeciego naboru do program “Mój Prąd” 3.0 rusza już wkrótce 01.07.2021:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Program ma działać do 2025 roku lub do wyczerpania środków 1 mld zł!

METAL-FACH

Technika Grzewcza

Fotowoltaika METAL-FACH Technika Grzewcza

Ogniwa fotowoltaiczne oferowane przez METAL-FACH Technika Grzewcza staje się coraz częściej wybieraną instalacją w gospodarstwach domowych, rolnych i przedsiębiorstwach. Dzięki własnej instalacji fotowoltaicznej właściciel nieruchomości może zminimalizować rachunki za energię elektryczną. W przyszłości nie będzie również martwić się podwyżkami cen prądu, a także wnieść swój wkład w ochronę środowiska.

METAL-FACH Technika Grzewcza oferuje najlepsze panele fotowoltaiczne, precyzyjnie dobrane do potrzeb klienta. Moduły fotowoltaiczne doskonale sprawdzą się zarówno do zasilenia zwykłych urządzeń elektrycznych jak i urządzeń grzewczych takich jak pompa ciepła, maty grzewcze lub tradycyjne grzałki. Zaprojektujemy, dostarczymy i zamontujemy Wasz system fotowoltaiczny, przygotujemy dokumenty do zakładu energetycznego oraz pomożemy w procesie pozyskania dofinansowania. Jeżeli potrzebujesz porady, masz pytania, skontaktuj się z nami – zawsze jesteśmy w gotowości. Ciesz się czystą energią, czystym powietrzem i licz oszczędności po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej.

Co to jest fotowoltaika (instalacja fotowoltaiczna)?

W skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą moduły fotowoltaiczne (panele fotowoltaiczne), które montuje się na dachu lub gruncie. Na dachu montujemy je przy pomocy odpowiednich systemów montażowych, zaś na gruncie, używamy konstrukcji wolnostojącej. Energia elektryczna trafia przewodami DC do inwertera fotowoltaicznego (falownika), który zmienia prąd stały wytworzony w panelach fotowoltaicznych na prąd przemienny dopasowany do parametrów sieci elektroenergetycznej. Tak wytworzona energia zasila w pierwszej kolejności Państwa odbiorniki np. lodówka, pralka, telewizor.

Instalacja fotowoltaiczna cena i zwrot z zamontowanego systemu fotowoltaicznego.

Cena instalacji fotowoltaicznej, jaką musimy na początku ponieść, zwraca się przeważnie w pierwszych 6 latach jej użytkowania. Warunkiem szybkiego zwrotu kosztów za zamontowany system fotowoltaiczny jest jego właściwe dobranie do zapotrzebowania na energię elektryczną w domu. Ilość paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachu nie może być ani za duża ani za mała. Niewykorzystany nadmiar energii jest oddawany do sieci a 80% (przy instalacji nie większej niż 10 kWp) lub 70% (przy instalacjach od 10 do 50 kWp) wprowadzonych wcześniej do sieci nadwyżek będzie można odebrać w nocy, przy gorszej pogodzie lub zimą. Nad bilansowaniem energii czuwa licznik dwukierunkowy, który zakład energetyczny montuje na własny koszt po wykonaniu instalacji fotowoltaicznej. Zwieńczeniem procesu jest podpisanie przez klienta aneksu do umowy kompleksowej z zakładem energetycznym. Właścicielowi instalacji fotowoltaicznej nadaje się status prosumenta, czyli producenta i konsumenta w jednym.

Jak działają systemy fotowoltaiczne?

Systemy fotowoltaiczne to pełna instalacja fotowoltaiczna, która umożliwia zasilenie rozmaitych urządzeń elektrycznych dzięki zajściu zjawiska fizycznego zwanego efektem fotowoltaicznym. Polega on na powstaniu siły elektromotorycznej w ciele stałym (ogniwo fotowoltaiczne), pod wpływem padającego promieniowania świetlnego. Powstała w ten sposób energia elektryczna za pośrednictwem falownika może posłużyć do zasilenia odbiorników w gospodarstwie domowym lub przedsiębiorstwie. Inwerter pozwala też na współpracę z siecią elektroenergetyczną i niewykorzystaną energię można tam niejako zmagazynować i odebrać w okresie mniejszej produkcji. Zgromadzona latem nadwyżka przyda nam się zimą, kiedy dni są krótsze, a nasza instalacja wytwarza mniej energii. Dlatego ważny jest dobór odpowiedniego zestawu o mocy dostosowanej do potrzeb użytkownika. Pracę naszych systemów fotowoltaicznych, dzięki wbudowanym modułom komunikacyjnym (najczęściej WiFi), można na bieżąco obserwować w aplikacji mobilnej lub w Internecie.

Co otrzymujemy instalując panele fotowoltaiczne?

– Perspektywę wieloletnich oszczędności;
– Redukujemy wydatki, nie potrzeby. Inwestycja zwraca się po około 6-7 latach. Niewielkimi rachunkami za energię elektryczną można cieszyć się przez 25 lat i dłużej;
– Niezależność od nieuniknionych wzrostów cen energii;
– Poczucie dbałości o środowisko naturalne;
– Komfort i oszczędność czasu. Instalacja fotowoltaiczna zasilająca system grzewczy oparty np. o pompę ciepła. System jest bezobsługowy i nie wymaga dostarczania paliwa;
– Pasjonujące obserwacje pracy systemu fotowoltaicznego w aplikacji mobilnej i przeglądarce internetowej;
– Uznanie sąsiada.

METAL-FACH

Technika Grzewcza

Program “Mój prąd” – blog

W tym dziale znajdziesz porady dotyczące jak uzyskać dofinansowanie w anty smogowym projekcie, jak sprawdzić jaka ulga nam przysługuje, jakie są koszty kwalifikowane do programu “Czyste powietrze”.

Fotowoltaika – 7 rzeczy, które musisz wiedzieć!

Fotowoltaika – 7 rzeczy, które musisz wiedzieć!

BLOGFotowoltaika - 7 rzeczy, które musisz wiedzieć!Fotowoltaika jest obecnie coraz częściej wybierana przez osoby, które chcą wyposażyć swój dom w tani system pozyskiwania energii. Jeśli planujesz taką inwestycję, przed podjęciem ostatecznej decyzji dowiedz się więcej...

czytaj dalej
Program Energia Plus – dla kogo jest przeznaczony?

Program Energia Plus – dla kogo jest przeznaczony?

BLOGProgram Energia Plus - dla kogo jest przeznaczony?Rosnące zanieczyszczenie środowiska skłania do poszukiwania rozwiązań, które przyczynią się m.in. do ograniczenia emisji pyłów i gazów do atmosfery. Jednym z największych producentów smogu jest branża energetyczna....

czytaj dalej
Jak dobrać moc paneli fotowoltaicznych do domu?

Jak dobrać moc paneli fotowoltaicznych do domu?

BLOGJak dobrać moc paneli fotowoltaicznych do domu?Optymalnie wykorzystaj instalację fotowoltaiczną! Panele fotowoltaiczne powinny zostać precyzyjnie dobrane do potrzeb określonego gospodarstwa domowego. Pozwoli to optymalnie wykorzystać instalację i zminimalizować...

czytaj dalej
Fotowoltaika jak to działa?

Fotowoltaika jak to działa?

BLOGFotowoltaika jak to działa?Co warto o wiedzieć o systemach fotowoltaicznych. Fotowoltaika jest to technologia umożliwiająca przetwarzanie światła słonecznego na energię elektryczną. Instalacje fotowoltaiczne umożliwiają wykorzystanie tego darmowego i...

czytaj dalej

NASZE REALIZACJE

Z naszych usług skorzystało już wiele osób prywatnych oraz przedsiębiorst. Sprawdź w jaki sposób montujemy panele fotowoltaiczne u naszych klientów!

Moc instalacji 4,16 [kWp]

Miejscowość: Sokółka

Moc instalacji 4,48 [kWp]

Miejscowość: Szudziałowo

Moc instalacji 6,745 [kWp]

Miejscowość: Trzcianka

Moc instalacji 6,205 [kWp]

Miejscowość: Sokółka

Moc instalacji 3,65 [kWp]

Miejscowość: Sokółka

Moc instalacji 4,38 [kWp]

Miejscowość: Mićkowa Hać

Moc instalacji 4,41 [kWp]

Miejscowość: Orłowicze

Moc instalacji 8,04 [kWp]

Miejscowość: Drahle

Moc instalacji 7,3 [kWp]

Miejscowość: Sokółka

Moc instalacji 9,49 [kWp]

Miejscowość: Sokółka

Moc instalacji 6,935 [kWp]

Miejscowość: Białystok

Moc instalacji 9,99 [kWp]

Miejscowość: Sokółka

Moc instalacji 3,65 [kWp]

Miejscowość: Sokółka

Moc instalacji 9,62 [kWp]

Miejscowość: Bogusze

Moc instalacji 4,41 [kWp]

Miejscowość: Sokółka

Moc instalacji 5,55 [kWp]

Miejscowość: Białystok

ZAPYTANIE OFERTOWE

Kontakt

Zgoda

6 + 2 =

Kontakt

Tel.: +48 661 941 010

E-mail: fotowoltaika@metalfach.com.pl