fbpx

Palniki do kotłów

Palnik na ekogroszek lub pellet, a może jeszcze inny. Liczba ofert na rynku może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Jaki palnik do kotła będzie najlepszym rozwiązaniem? Na co zwrócić uwagę, wybierając takie urządzenie do swojego domu? Czytając dalej dowiesz się również jakie rodzaje palników znajdują się w naszej ofercie.

Palniki do kotłów c.o. 5 klasy oraz EcoDesign

Palink Pelletowy

DW Samoczyszczący

Palnik na pellet

Palink Pelletowy

PPW Samoczyszczący

Palnik na pellet

Panik Żeliwny

EKOENERGIA II

Palnik na ekogroszek

Palnik

Retortowy

Palnik na ekogroszek

Palniki do kotłów c.o. z podajnikiem

W naszej ofercie znajdziesz palniki do kotłów centralnego ogrzewania, wyposażone w precyzyjne podajniki paliwa. Ich obecność eliminuje konieczność Twojego zaangażowania w obsługę kotła. Warto jednak wiedzieć, że nie każdy palnik z podajnikiem sprawdzi się tak samo. Podajniki dzielą się na:

  • Tłokowe
  • Ślimakowe

Na czym polega różnica? Urządzenia tłokowe przesuwają paliwo do paleniska. Z kolei rozwiązania ślimakowe sprawiają, że paliwo samo się przemieszcza. Podajniki tłokowe sprawdzą się głównie w przypadku kotłów opalanych zrębką. Urządzenia ślimakowe polecamy raczej do ekogroszku czy pelletu.
Co jeszcze wziąć pod uwagę? Pamiętaj o mocy urządzenia. Musi ona zaspokoić zapotrzebowanie Twojego domu na ciepło. Istotna jest też klasa zanieczyszczeń emitowanych przez dany rodzaj kotła. Najnowsze kotły centralnego ogrzewania spełniają wymagania 5 klasy, zgodnie z normą PN-EN 303-5 2012.

Jak dobrać moc kotła?

Rodzaje palników na pellet:

Palnik peletowy PPW samoczyszczący

Palniki pelletowe PPW samoczyszczące, które mamy w naszej ofercie, zaprojektowane są w taki sposób, aby zapewnić maksymalną wygodę użytkowania. Wyposażone są w ceramiczną zapalarkę, dzięki której stają się praktycznie bezobsługowe. To urządzenie automatyczne, więc ze strony użytkownika nie ma konieczności jakichkolwiek ingerencji.
Poszczególne elementy palnika oparte są o elementy wykonane ze stali żaroodpornej. Dodatkowo nasze palniki mają wewnątrz ekrany szamotowe, których rolą jest akumulacja ciepła oraz jego dystrybucja w pomieszczeniu. Dodatkowo palniki wyposażone są w system automatycznego czyszczenia palnika.
Które kotły wyposażyliśmy w palniki peletowe PPW samoczyszcżące? Znajdziecie je w urządzeniach SMART PELLET, SEG PELLET.

Palnik pelletowy DW samoczyszczący

Chcesz wybrać efektywny i wydajny palnik na pellet? Idealny będzie palnik pelletowy DW samoczyszczący! To urządzenie, które działa bez konieczności ingerencji użytkownika. Nasze palniki mają automatyczne zapalarki, więc samodzielnie uruchomią się w odpowiednim momencie.
Palnik do pelletu dodatkowo wyposażony jest w ekran szamotowy. Co to takiego? To element, który akumuluje ciepło, oddając je do płaszcza wodnego. W rezultacie znacznie wzrasta efektywność działania takiego kotła.
W których kotłach na pellet znajdują się palniki pelletowe DW samoczyszczące? Stosujemy je w urządzeniach SLIM PELLET, SLIM PELLET MINI.

Palnik do kotła na pellet

Kotły na pellet zyskują na popularności. Właściwie to nic w tym dziwnego, biorąc pod uwagę ich zalety. Pellet to paliwo w pełni ekologiczne – produkuje minimalną ilość popiołu. Dzięki temu nie tylko nie zanieczyszcza środowiska, ale również pozostawia małą warstwę popiołu w samym kotle. W rezultacie urządzenie nie traci przez dłuższy czas swojej wydajności. Sam ten popiół może potem zostać ponownie użyty – na przykład, jako nawóz w ogrodzie. Ostatecznie pellet jest niczym innym jak po prostu odpadami drzewnymi czy resztkami traw.
To jeszcze nie wszystkie zalety tego rozwiązania. Palniki na pellet zyskują popularność, ponieważ samo paliwo jest bardzo łatwe w przechowywaniu. Nie tylko nie wymaga żadnego specjalnego pomieszczenia, lecz również nie pozostawia żadnych zabrudzeń czy nieprzyjemnych zapachów.
Chociaż palnik do pelletu nie jest wcale tańszy w eksploatacji niż węglowy, to jednak jest o wiele bardziej komfortowym rozwiązaniem.

Rodzaje palników na ekogroszek:

Palnik Żeliwny Ekoenergia

To idealny palnik na ekogroszek. Granulacja na poziomie 0-32 mm pozwala na precyzyjne dawkowanie paliwa do paleniska. Dzięki temu palnik żeliwny ekoenergia umożliwi uzyskanie doskonałej sprawności samego urządzenia grzewczego. W rezultacie znacznie zmniejszą się wydatki na ogrzewanie.
Palnik żeliwny ekoenergia to również świetny wybór w kontekście dbałości o środowisko naturalne. Wydajność pracy to mniejsza emisja szkodliwych dla środowiska cząstek zanieczyszczeń. Dym wydobywający się z komina jest bardzo czysty. Nie ma tu mowy o gryzącym zapachu czy też czarnym kolorze. Spaliny z kotła wyposażonego w palnik retortowy mają jasny kolor. 
I jeszcze jedno – palnik żeliwny ekoenergia to doskonała wygoda użytkowania. Dostępne w naszej ofercie palniki mogą być zarządzane za pomocą specjalnego, internetowego modułu ecoNET. Dzięki temu nie musisz nawet być w domu ani nawet w jego bliskiej okolicy, by ustawić parametry urządzenia. Wystarczy jedynie połączenie z Internetem i możesz dowolnie programować kocioł.
Taki palnik na ekogroszek znajdziesz w następujących urządzeniach z naszej oferty: SMART PLUS, SMART EKO, SEG EKO PLUS, SEG EKO.
Co wybrać – palnik na pellet czy ekogroszek? Nie da się tu jednoznacznie odpowiedzieć. Te rozwiązania różnią się jedynie rodzajem paliwa, który są w stanie spalić. Generalnie musimy nastawić się na paliwo, które mamy najbardziej dostępne w swojej okolicy.

Palniki do kotła na ekogroszek

Chcesz kupić palnik na ekogroszek? W naszej ofercie znajdziesz szeroki wybór rozwiązań dla tego paliwa. Mamy zarówno żeliwne palniki (z automatycznymi zapalarkami), jak również retortowe. Jeżeli nie wiesz, który palnik na ekogroszek najlepiej spełni Twoje oczekiwania, koniecznie skontaktuj się z nami. Doradzimy przy wyborze najlepszego rozwiązania.  

 

 

Kontakt z Nami

METAL-FACH Jacek Kucharewicz

16-100 Sokółka ul. Sikorskiego 66

Tel. +48 85 711 94 54

NIP: 545-100-10-62

REGON: 050073833