fbpx

Z nami weźmiesz udział w programie

MÓJ PRĄD 3.0

METAL-FACH Technika Grzewcza, Fotowoltaika w twoim domu!

Panele Fotowoltaiczne

Zapoznaj się z naszych ofertą systemów fotowoltaicznych do dofinansowania.

Program "Mój Prąd"

Dowiedz się więcej na temat przystąpienia do programu “Mój Prąd” oraz jak zacząć oszczędzać na rachunkach za prąd.

Program "Czyste Powietrze"

Dowiedź się więcej na temat dofinansowania, przy udziale w programie “Czyste Powietrze”

METAL-FACH

Technika Grzewcza

Program “Mój Prąd” 3.0

Darmowy prąd w twoim domu!

Planujesz zamontować instalacje fotowoltaiczną, chcesz oszczędzać na rachunkach za prąd? Ciesz się darmową energią elektryczną w twoim domu.

Mamy dla was świetną wiadomość! Wszyscy którzy nie zdążyli złożyć wniosków w ramach ubiegłorocznego naboru w programie Mój Prąd 2.0, mają szansę przystąpić do kolejnego naboru do programu Mój Prąd 3.0, który rozpocznie się 01.07.2021. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej ogłosił również, że wnioski będą mogły dotyczyć instalacji wykonanych nie wcześniej niż 1.02.2020 r.

Kwota dofinansowania w tym roku wynosi 3000 zł

Zapytaj nas o ofertę dostosowaną do Twoich potrzeb!

 

Termin trzeciego naboru do program “Mój Prąd” 3.0 rusza już wkrótce 01.07.2021:

Dzień(s)

:

Godzina(y)

:

Minut(y)

:

Sekund(y)

Program ma działać do 2025 roku lub do wyczerpania środków 1 mld zł!

METAL-FACH

Technika Grzewcza

Program Czyste Powietrze, a program Mój Prąd

Program Czyste Powietrze to program, z którego udzielane są dotacje i pożyczki na wymianę starych pieców i termomodernizację. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zatwierdził zmiany, które mają usprawnić wypłatę środków beneficjentom. Od przełomu marca i kwietnia będzie można uzyskać dofinansowanie na instalację fotowoltaiczną. Dotacje w programie „Czyste Powietrze” będzie można uzyskać na takich samych zasadach, jak dotację w programie „Mój Prąd”. Dopisujemy instalację fotowoltaiczną do pozostałych przedsięwzięć objętych programem “Czyste Powietrze”, jak wymiana źródła ciepła lub termomodernizacja budynku.
Pamiętaj że do programów nie przystępujemy równolegle. Program “Mój Prąd” jest uzupełnieniem do programu “Czyste Powietrze” dzięki czemu ograniczamy dokumentacje do minimum. W przypadku dopisania systemów fotowoltaicznych w 2020r. do programu “Czyste Powietrze”, kwota dotacji zwiększała się nawet do 35 tys. zł.
Jeżeli nie wiesz jak to zrobić, skontaktuj się z naszym przedstawicielem!

3 tyś zł, z programu "Mój Prąd 3.0" + dotacja z programu "Czyste Powietrze"

Zwiększ dotację do 35 tyś zł!

Ulga termomodernizacyjna

Ulga termomodernizacyjna pozwala odjąć od podstawy obliczenia podatku dochodowego dla osób fizycznych koszty, które nie zostały pokryte przez dofinansowanie ze środków publicznych. Wystarczy, że zainwestowałeś w odnawialne źródła energii i ujmiesz to w swoim zeznaniu podatkowym. Maksymalna wartość wydatków objętych ulgą, która może objąć podatnika, wynosi 53 tys. zł.

Ulga w podatku rolnym

Ulga w podatku rolnym jest to ulga inwestycyjna umożliwiająca odliczenie 25% kosztów inwestycji w instalację fotowoltaiczną od należnego podatku rolnego w 2020r.

Pożyczka termomodernizacyjna dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu województwa podlaskiego

Pożyczka termomodernizacyjna w roku 2020, dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw z terenu województwa podlaskiego z przeznaczeniem na finansowanie projektów z zakresu poprawy efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach, w tym inwestycje w zakresie odnawialnych źródeł energii (OZE). Warunki:

– oprocentowanie – 0% (pomoc de minimis)
– prowizja – 0%,
– maksymalna kwota pożyczki – 1 000 000 PLN,
– maksymalny okres pożyczkowy – 120 miesięcy,
– maksymalny okres karencji w spłacie rat kapitałowych – 12 miesięcy,
– okres wydatkowania środków – do 360 dni,
– wkład własny – od 0%
Więcej informacji: sprawdź.

Gdzie znajdziesz więcej informacji?

Strona projektu: https://mojprad.gov.pl/

Jak złożyć wniosek na dofinansowanie: https://mojprad.gov.pl/jak-złożyć-wniosek/

METAL-FACH

Technika Grzewcza

Program “Mój prąd” – blog

W tym dziale znajdziesz porady dotyczące jak uzyskać dofinansowanie w anty smogowym projekcie, jak sprawdzić jaka ulga nam przysługuje, jakie są koszty kwalifikowane do programu “Czyste powietrze”.

Fotowoltaika – 7 rzeczy, które musisz wiedzieć!

Fotowoltaika – 7 rzeczy, które musisz wiedzieć!

BLOGFotowoltaika - 7 rzeczy, które musisz wiedzieć!Fotowoltaika jest obecnie coraz częściej wybierana przez osoby, które chcą wyposażyć swój dom w tani system pozyskiwania energii. Jeśli planujesz taką inwestycję, przed podjęciem ostatecznej decyzji dowiedz się więcej...

czytaj dalej
Program Energia Plus – dla kogo jest przeznaczony?

Program Energia Plus – dla kogo jest przeznaczony?

BLOGProgram Energia Plus - dla kogo jest przeznaczony?Rosnące zanieczyszczenie środowiska skłania do poszukiwania rozwiązań, które przyczynią się m.in. do ograniczenia emisji pyłów i gazów do atmosfery. Jednym z największych producentów smogu jest branża energetyczna....

czytaj dalej
Jak dobrać moc paneli fotowoltaicznych do domu?

Jak dobrać moc paneli fotowoltaicznych do domu?

BLOGJak dobrać moc paneli fotowoltaicznych do domu?Optymalnie wykorzystaj instalację fotowoltaiczną! Panele fotowoltaiczne powinny zostać precyzyjnie dobrane do potrzeb określonego gospodarstwa domowego. Pozwoli to optymalnie wykorzystać instalację i zminimalizować...

czytaj dalej
Fotowoltaika jak to działa?

Fotowoltaika jak to działa?

BLOGFotowoltaika jak to działa?Co warto o wiedzieć o systemach fotowoltaicznych. Fotowoltaika jest to technologia umożliwiająca przetwarzanie światła słonecznego na energię elektryczną. Instalacje fotowoltaiczne umożliwiają wykorzystanie tego darmowego i...

czytaj dalej

ZAPYTANIE OFERTOWE

Kontakt

Zgoda

14 + 1 =

Kontakt

Tel.: +48 661 941 010

E-mail: fotowoltaika@metalfach.com.pl