Zanim kupisz urządzenie grzewcze – porady
Objaśnienie piktogramów
Objaśnienie piktogramów – kotłów 5 generacji
Uwaga: Artykuł dotyczy oferty kotłów firmy Metal-Fach Technika Grzewcza. Informacje mogą się różnić od tych podawanych przez innych producentów. Informacje w przypadku innych ofert należy traktować poglądowo.
Piktogramy – ogólne
5 lat gwarancji
5-letnia gwarancja sprawności urządzenia.
Kocioł objęty jest 5-letnią gwarancją. Firma Metal Fach oprócz serwisu gwarancyjnego dodatkowo oferuje swoim klientom usługi serwisowe po zakończeniu gwarancji!
Piktogramy – konstrukcyjne
Atestowana wysokogatunkowa stal kotłowa
Gwarancja bezawaryjność pracy kotła.
Korpus wodny wykonany jest z atestowanej wysokogatunkowej stali kotłowej. Grubość stali dla wszystkich elementów korpusu jest ona tak dobrana, aby zapewnić użytkowanie na wiele lat, zachowując optymalne koszty produkcji.
Zabezpieczenie w postaci krańcówek
Ochrona zdrowia użytkownika.
Zabezpieczenia znajdują się we wszystkich drzwiczkach jak i klapie zasobnika paliwa. Otwarcie drzwiczek powoduje wstrzymanie pracy kotła do czasu ich zamknięcia.
Zawirowywacze
Efektywniejszy odbiór ciepła z paleniska!
Zawirowywacze w kanałach konwekcyjnych skutecznie opóźniają opuszczenie ciepłych gazów z wnętrza kotła. Rozwiązanie to znacząco redukuje tzn. stratę kominową oraz większa ilość ciepła odebranego przez instalacji centralnego ogrzewania z paleniska.
Strażak
Zabezpieczenie przed zapłonem opału.
Strażak zabezpiecza paliwo znajdujące się w zasobniku kotła przed zapłonem. W przypadku gdy płomień przemieści się z paleniska, rurą podajnika, do zasobnika, zabezpieczenie zalewa wodą podajnik gasząc ogień.
System wyrównywania ciśnienia
Zabezpieczenie przed cofnięciem się płomienia.
Przewód wyrównuje ciśnienie między palnikiem, a zasobnikiem. Zapobiega to odprowadzaniu spalin do zbiornika.
Wysokoefektywna ceramiczna komora paleniskowa
Zwiększony odbiór ciepła.
Dzięki zastosowaniu kształtek ceramicznych wraz z wysokoefektywnym palnikiem, kocioł utrzymuje stale wysoką sprawność oraz odbiera minimum 90% wytworzonego ciepła do instalacji c.o.
Piktogramy – palniki
Palnik pelletowy Pellas M samoczyszczący
to innowacyjne rozwiązanie dotyczące spalania paliwa typu pellet oraz automatycznego czyszczenia. Palnik został wyposażony w system automatycznego odpopielania rusztu. Dzięki zastosowaniu automatycznej ceramicznej zapalarki urządzenie staje się praktycznie bezobsługowe. Elementy palnika narażone na kontakt z wysoką temperaturą, są zrobione ze stali żaroodpornej.
Palnik pelletowy Pellas REVO samoczyszczący
to innowacyjne rozwiązanie dotyczące spalania paliwa typu pellet oraz automatycznego czyszczenia. Palnik został wyposażony w obrotowy system automatycznego odpopielania rusztu. Dzięki zastosowaniu automatycznej ceramicznej zapalarki urządzenie staje się praktycznie bezobsługowe. Elementy palnika narażone na kontakt z wysoką temperaturą, są zrobione ze stali żaroodpornej. Na przeciwległej ścianie do palnika, znajduje się ekran szamotowy.
Palnik pelletowy PPW samoczyszczący
to innowacyjne rozwiązanie dotyczące spalania paliwa typu pellet oraz automatycznego czyszczenia. Palnik został wyposażony w system automatycznego odpopielania rusztu. Dzięki zastosowaniu automatycznej ceramicznej zapalarki urządzenie staje się praktycznie bezobsługowe. Elementy palnika narażone na kontakt z wysoką temperaturą, są zrobione ze stali żaroodpornej. Na przeciwległej ścianie do palnika, znajduje się ekran szamotowy.
Zobacz więcej: Palnik pelletowy PPW samoczyszczący.
Palnik Pelletowy
to innowacyjne rozwiązanie dotyczące spalania paliwa typu pellet. Dzięki zastosowaniu automatycznej ceramicznej zapalarki urządzenie staje się praktycznie bezobsługowe. Elementy palnika narażone na kontakt z wysoką temperaturą są zrobione ze stali żaroodpornej. Na przeciwległej ścianie do palnika, znajduje się ekran szamotowy.
Zobacz więcej: Palnik pelletowy.
Palnik Rynnowy
to jeden z najpopularniejszych palników przeznaczonych do spalania paliwa typu pellet. Dzięki zastosowaniu automatycznej zapalarki urządzenie staje się praktycznie bezobsługowe. Na przeciwległej ścianie do palnika, znajduje się ekran szamotowy.
Palnik żeliwny EKOENERGIA
to sprawdzona konstrukcja, niezawodna przy spalaniu paliwa typu eko groszek. Wyposażony jest w automatyczną zapalarkę. Palnik jest w pełni zrobiony z żeliwa odpornego na korozję, ścieranie oraz wysoką temperaturę. Granulacja paliwa 0-32 mm. Ślimak żeliwny posiada przeciwzwój. W kotle nad palnikiem umieszczony jest również deflektor ceramiczny.
Zobacz więcej: Palnik żeliwny EKOENERGIA.
Palnik Retortowy
to sprawdzona konstrukcja, niezawodna przy spalaniu paliwa typu eko groszek. Granulacja paliwa 5-25 mm. Części mające kontakt z wysoką temperaturą zrobione są z żeliwa. Ślimak zrobiony jest ze stali.
Zobacz więcej: Palnik retortowy.
Automatyczna ceramiczna zapalarka
Automatyczne rozpalanie paleniska bez udziału użytkownika.
W synergii z sterownikiem kotła daje możliwość wprowadzenia wielu udogodnień w planowaniu pracy kotła (np. rozpalanie kotła o konkretnej godzinie). Zapalarka jest przystosowana do rozpalania paliwa typu pellet oraz eko groszek i stanowi standardowe wyposażenie wielu kotłów z oferty.
Automatyczna zapalarka
Automatyczne rozpalanie paleniska bez udziału użytkownika.
W synergii z sterownikiem kotła daje możliwość wprowadzenia wielu udogodnień w planowaniu pracy kotła (np. rozpalanie kotła o konkretnej godzinie). Zapalarka jest przystosowana do rozpalania paliwa typu pellet oraz eko groszek i stanowi standardowe wyposażenie wielu kotłów z oferty.
Piktogramy – sterownik
Fuzzy Logic & PID
Efektywniejsze spalanie. Mniejsza ilość szkodliwych gazów w atmosferze.
Opcja ta pod wieloma względami pozwala na bardziej ekologiczną pracę kotła, ale również wpływa na jego efektywność cieplną. Głównymi zaletami modułu Fuzzy Logic & PID są:
• Zaawansowany technologicznie algorytm.
• Optymalizacja ilości spalanego paliwa (ograniczenie powstawania zanieczyszczeń i sadzy w kotle).
• Stabilizowanie temperatury pracy kotła (przeciwdziałanie skraplaniu się pary wodnej w kotle).
• Stabilizowanie temperatury komory spalania (ograniczenie emisyjność tlenku węgla).
Sterowanie Pogodowe
Praca kotła zależna od warunków pogodowych.
Algorytm w zależności od warunków atmosferycznych (danych pobranych z czujnika pogodowego) dostosowuje pracę kotła tak, aby utrzymać stałe warunki cieplne wewnątrz budynku.
Tryb pracy ZIMA/LATO
Łatwa zmiana ogrzewania między porami roku.
Funkcja pozwala na swobodną zmianę parametrów kotła w zależności od ówczesnej pory roku. W trybie „LATO” ogrzewana jest wyłącznie woda użytkowa (C.W.U.). Natomiast w trybie „ZIMA” ogrzewana jest woda użytkowa (C.W.U.) oraz włączone zostaje centralne ogrzewanie (C.O.).
Zegar RTC z Programatorem tygodniowym
Zaplanowanie pracy kotła na cały tydzień!
Ta funkcja sterownika umożliwia użytkownikowi zaplanowanie szczegółowego harmonogramu pracy kotła dla każdego dnia tygodnia. Zegar RTC pozwala na ustawienie wygaszania i rozpalania kotła o konkretnych godzinach w trakcie tygodnia. Jest to możliwie dzięki automatycznej zapalarce.
Piktogramy – instalacja
Jeden obieg mieszający C.O.1 z termostatem pokojowym
Dostosowanie pracy obiegu mieszającego do pracy kotła oraz możliwość podłączenia termostatu pokojowego!
Mieszacz wprawia w ruch wodę zarówno wychodzącą jak i wracającą do kotła. W rezultacie, ciepło jest sprawnej wykorzystane w ogrzaniu budynku oraz wydłużona zostaje żywotność kotła.
Dwa obiegi mieszające C.O.1 i C.O.2 z termostatem pokojowym
Dostosowanie pracy obiegu mieszającego do pracy kotła oraz możliwość podłączenia termostatu pokojowego!
Mieszacze wprawia w ruch wodę zarówno wychodzącą jak i wracającą do kotła. W rezultacie, ciepło jest sprawnej wykorzystane w ogrzaniu budynku oraz wydłużona zostaje żywotność kotła.
Pompa C.O.1, C.W.U., Dodatkowa
Możliwość podłączenia i obsługi kilku pomp.
Sterownik kotła umożliwia podłączenie z kotłem następujące pompy:
• Centralnego Ogrzewania 1
• Ciepłej Wody Użytkowej
• Dodatkowej
Daje to możliwość użytkownikowi w pełni wykorzystać potencjał urządzenia oraz rozszerza możliwości w projektowaniu instalacji centralnego ogrzewania w budynku.
Pompa C.O.1, C.O.2, C.W.U., Cyrkulacyjna, Dodatkowa
Możliwość podłączenia i obsługi kilku pomp.
Sterownik kotła umożliwia podłączenie z kotłem następujące pompy:
• Centralnego Ogrzewania 1
• Centralnego Ogrzewania 2
• Ciepłej Wody Użytkowej
• Cyrkulacyjnej
• Dodatkowej
Daje to możliwość użytkownikowi w pełni wykorzystać potencjał urządzenia oraz rozszerza możliwości w projektowaniu instalacji centralnego ogrzewania w budynku.
Piktogramy – wyposażenie dodatkowe
Moduł rozszerzający
Możliwość podłączenia kolejnych obiegów i urządzeń.
Moduł ten poszerza możliwości regulatora i zwiększa zakres obsługiwanych urządzeń i podukładów instalacji centralnego ogrzewania w zakresie:
• Podłączenia dwóch kolejnych obiegów mieszających (Siłownik + pompa + termostat)
• Podłączenie jednej lub kolejnej pompy cyrkulacyjnej.
Moduł rozszerzający jest idealnym rozwiązaniem dla właścicieli, którzy posiadają budynki o większej powierzchni grzewczej.
Zobacz więcej: Moduł Platinum B oraz Moduł Platinum C.
Moduł internetowy
Możliwość regulowania i monitorowania pracy kotła przez internet
Sterownik jest zsynchronizowany z platformą ecoNET, która umożliwia sterowanie instalacją grzewczą za pośrednictwem komputera lub urządzenia mobilnego. Aplikacji sprawia iż sterowanie kotłem staje się bardziej intuicyjne i przyjemne.
Zobacz więcej: Moduł Internetowy.
Termostat pokojowy PLATINUM TOUCH
Sterowanie pracą kotła bez wchodzenia do kotłowni.
Termostat pokojowy PLATINUM TOUCH jest urządzeniem wykonanym w zaawansowanej technologii. Termostat z ekranem dotykowym wyświetla wszystkie informacji podawane przez sterownik kotła, a także umożliwia wprowadzenie kilku zmian w ogrzewaniu centralnym budynku z jego poziomu. Termostat jest dodatkowo przystosowany do obsługi energooszczędnych pomp elektronicznych.
Zobacz więcej: Termostat Pokojowy.
Sonda Lambda
Większa ochrona środowiska oraz efektywność urządzenia.
Zintegrowany regulator spalania (Sonda LAMBDA) automatycznie optymalizuje pracę palnika kotła do jakości dymu odprowadzanego z urządzenia. Przez co znacznie podnosi się wydajność pracy kotła oraz zmniejsza się wydzielanie niepożądanych w środowisku substancji i związków szkodliwych.
Zobacz więcej: Sonda Lambda.
Wężownica Schładzająca
Zabezpieczenie temperaturowe kotła w układach zamkniętych.
Zabezpieczenie jest w stanie obniżyć temperaturę wody w płaszczu kotła o kilka stopni w ciągu kilkunastu sekund w wyniku wzrostu temperatury wewnątrz kotła. W momencie uruchomienia, zimna woda przechodzi przez wężownicę i odprowadza ciepło z płaszcza wodnego kotła na zewnątrz.
Zobacz więcej: Układ zamknięty (14-38 kW) oraz Układ zamknięty (50-100 kW).
Dane adresowe:
METAL-FACH Technika Grzewcza
Sp. z o.o.
- ul. Sikorskiego 66, 16-100 Sokółka, Polska
- NIP: 545-182-60-12
- REGON: 523566030
Kontakt ogólny:
Otwarte:
- Pon.-Pt. 07: 00-15:00
- Tel. +48 85 711 94 54
- E-mail: sprzedaz@metalfach.com.pl
Kontakt serwis:
Kotły c.o.:
- Pon.-Pt. 7:00-20:00
- Tel. +48 85 711 94 56
- E-mail: serwis.kotly@metalfach.com.pl
Kontakt serwis:
Pompy ciepła:
- Pon.-Pt. 7:00-15:00
- Tel. +48 85 711 94 54 wew. 12
- E-mail: serwis.pompy@metalfach.com.pl
Dofinansowanie:
Social Media:
2010-2024 © Copyright METAL-FACH Technika Grzewcza Sp. z o.o. | Wszelkie prawa zastrzeżone.