fbpx

METAL-FACH Technika Grzewcza

Panele fotowoltaiczne

Panele fotowoltaiczne od METAL-FACH Technika Grzewcza

Fotowoltaika w Twoim domu!

Właściciele gospodarstw domowych, rolnych i przedsiębiorstw coraz częściej wybieraną instalację paneli fotowoltaicznych. Dzięki zdecydowaniu się na własną fotowoltaikę, możemy zminimalizować rachunki za energię elektryczną w znacznym stopniu. W przyszłości nie będzie również martwić się podwyżkami cen prądu. Dzięki zdecydowaniu się na zamontowanie paneli fotowoltaicznych, wnosisz Swój wkład w ochronę środowiska.

Oferujemy wysokiej jakości panele fotowoltaiczne, precyzyjnie dobrane do potrzeb klienta. Moduły fotowoltaiczne doskonale sprawdzą się zarówno do zasilenia zwykłych urządzeń elektrycznych jak i urządzeń grzewczych takich jak pompa ciepła, maty grzewcze lub tradycyjne grzałki. Zaprojektujemy, dostarczymy i zamontujemy Twój system fotowoltaiczny, przygotujemy dokumenty do zakładu energetycznego oraz pomożemy w procesie pozyskania dofinansowania. Jeżeli potrzebujesz porady, masz pytania, skontaktuj się z nami – zawsze jesteśmy w gotowości. Ciesz się czystą energią, czystym powietrzem i oszczędnościami, które zauważysz po zamontowaniu instalacji fotowoltaicznej.

Fotowoltaika co to jest i jak działa?

W skład instalacji fotowoltaicznej wchodzą moduły fotowoltaiczne (panele fotowoltaiczne), które montuje się na dachu lub gruncie. Na dachu montujemy je przy pomocy odpowiednich systemów montażowych, zaś na gruncie, używamy konstrukcji wolnostojącej. Energia elektryczna trafia przewodami DC do inwertera fotowoltaicznego (falownika), który zmienia prąd stały wytworzony w panelach fotowoltaicznych na prąd przemienny dopasowany do parametrów sieci elektroenergetycznej. Tak wytworzona energia zasila w pierwszej kolejności Twoje urządzenia np. lodówka, pralka, telewizor. Nadwyżka wyprodukowanej energii trafia do sieci elektrycznej.

Kiedy fotowoltaika się opłaca

Fotowoltaika się opłaca.

Cena instalacji fotowoltaicznej, jaką musimy na początku ponieść, zwraca się przeważnie w pierwszych 6 latach jej użytkowania. Warunkiem szybkiego zwrotu kosztów za zamontowany system fotowoltaiczny jest jego właściwe dobranie do zapotrzebowania na energię elektryczną w domu. Ilość paneli fotowoltaicznych zamontowanych na dachu nie może być ani za duża ani za mała. Niewykorzystany nadmiar energii trafia do sieci elekroenergetycznej. Nad bilansowaniem energii czuwa licznik dwukierunkowy, który zakład energetyczny montuje na własny koszt po wykonaniu instalacji fotowoltaicznej i zgłoszeniu tego faktu zakładowi energetycznemu. Właścicielowi instalacji fotowoltaicznej nadaje się status prosumenta, czyli producenta i konsumenta w jednym. Za oddaną energię prosumentowi przysługują pieniądze, które zasilają wirtualny portfel klienta. Zgromadzone środki można wykorzystać do pokrycia rachunków za okresy, kiedy produkcja energii jest mniejsza.

Jak działają panele fotowoltaiczne

System fotowoltaiczny to pełna instalacja fotowoltaiczna, która przetwarza energię słoneczną na energię elektryczną dzięki zajściu zjawiska fizycznego zwanego efektem fotowoltaicznym. Polega on na powstaniu siły elektromotorycznej w ciele stałym (ogniwo fotowoltaiczne), pod wpływem padającego promieniowania świetlnego. Powstała w ten sposób energia elektryczna za pośrednictwem falownika może posłużyć do zasilenia odbiorników w gospodarstwie domowym lub przedsiębiorstwie. Coraz popularniejsze są nowoczesne Inwertery hybrydowe, które pozwalają nie tylko na współpracę z siecią elektroenergetyczną ale również z magazynem energii. Dzięki współpracy z licznikiem inteligentnym inwerter wie, kiedy energia jest pobierana z sieci a kiedy oddawana. Na podstawie tych danych steruje swoją pracą i kieruje energię do magazynu energii, dzięki któremu energię wyprodukowaną w dzień można wykorzystać wieczorem i w nocy. Dzięki temu zwiększa się stopień autokonsumpcji i ogranicza ilość oddawanej energii do sieci, której ceny odkupu systematycznie spadają.

Fotowoltaika co warto wiedzieć?

  • Zapewniasz sobie perspektywę wieloletnich oszczędności i niskich rachunków za energię elektryczną
  • Redukujesz wydatki, inwestycja zwraca się po około 6-7 latach
  • Instalacją fotowoltaiczną można cieszyć się przez 25 lat lub dłużej
  • Cieszysz się spokojem, słysząc o nieuniknionych wzrostów cen energii
  • Przyczyniasz się do ochrony środowiska naturalnego
  • Zyskujesz komfort bezpieczeństwa dzięki posiadaniu własnej małej elektrowni
  • Możesz obserwować w czasie rzeczywistym pracę systemu fotowoltaicznego w aplikacji mobilnej i przeglądarce internetowej
  • Zyskasz uznanie sąsiada, który dopiero zastanawia się nad montażem fotowoltaiki w swoim domu!

Nasze realizacje

Miejscowość: Sokółka

Moc instalacji 7,3 [kWp]

Miejscowość: Drahle

Moc instalacji 8,04 [kWp]

Miejscowość: Bogusze

Moc instalacji 9,62 [kWp]

Miejscowość: Orłowicze

Moc instalacji 4,41 [kWp]

Miejscowość: Białystok

Moc instalacji 6,935 [kWp]

Miejscowość: Szudziałowo

Moc instalacji 4,48 [kWp]

Mićkowa Hać

Moc instalacji 4,38 [kWp]

Więcej realizacji znajdziesz na naszym profilu na Facebook

Skontaktuj się z nami

Region północno-wschodni

Obsługa województwa: Podlaskie, Warmińsko-Mazurskie, Mazowieckie
Tel.: +48 661 941 010
E-mail: fotowoltaika@metalfach.com.pl

Kontakt ogólny:

Otwarte:

  • Pon.-Pt. 07: 00-15:00
  • Tel. +48 85 711 94 54
  • E-mail: sprzedaz@metalfach.com.pl

Social Media:

Kontakt serwis:

Kotły c.o.:

  • Pon.-Pt. 7:00-20:00
  • Tel. +48 85 711 94 56
  • E-mail: serwis.kotly@metalfach.com.pl

Kontakt serwis:

Pompy ciepła:

  • Pon.-Pt. 7:00-15:00
  • Tel. +48 85 711 94 54 wew. 12
  • E-mail: serwis.pompy@metalfach.com.pl

Dane adresowe:

METAL-FACH Technika Grzewcza
Sp. z o.o.

  • ul. Sikorskiego 66, 16-100 Sokółka, Polska
  • NIP: 545-182-60-12
  • REGON: 523566030

Jak dojechać: