fbpx

Kotły na ekogroszek

Twoje kotły na ekogroszek z najważniejszymi certyfikatami.

Najnowsze kotły c.o.

Kotły produkowane przez METAL-FACH Technika Grzewcza

Kocioł EcoDesign

GRAND PELLET

Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy, Paliwo Pellet.

Kocioł EcoDesign

SMART PELLET WF

Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy, Certyfikat TUV, Paliwo Pellet.

Kocioł EcoDesign

GHT

Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy, Paliwo Zrębka, Paliwo Pellet.

Kocioł EcoDesign

GRAND CARBON

Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy, Paliwo Ekogroszek.

Kocioł EcoDesign

SEMAX OPTI

Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy, Paliwo Drewno.

Kocioł na ekogroszek 5 klasy i EcoDesign

Szukasz taniego sposobu na ogrzewanie domu? Stare urządzenie, które “spali wszystko” nie jest już rozwiązaniem! Teraz łatwo połączysz niskie koszty eksploatacji kotła ze spalaniem przyjaznego środowisku paliwa. Jak to możliwe? Wystarczy, że wybierzesz kocioł 5 klasy na ekogroszek!
W ofercie METAL-FACH TG znajdziesz kotły na ekogroszek, które są w stanie ogrzać powierzchnię o wielkości nawet do 340 metrów kwadratowych!

Kotły c.o. na eko groszek

Kotły c.o. na eko groszek produkowane przez METAL-FACH Technika Grzewcza

Kocioł EcoDesign

SEG EKO PLUS

Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy, Paliwo Eko Groszek.

Kocioł EcoDesign

SEG EKO

Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy, Paliwo Eko Groszek.

Kocioł EcoDesign

SMART PLUS

Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy, Certyfikat TUV, Paliwo Eko Groszek.

Kocioł EcoDesign

SMART EKO

Certyfikat EcoDesign (EcoProjekt), Certyfikat 5 Klasy, Certyfikat TUV, Paliwo Eko Groszek.

Kocioł na ekogroszek z 5 klasa i EcoDesign

Wszystkie urządzenia to nowoczesne kotły na ekogroszek klasy 5. Spełniają założenia dyrektywy Ecodesign, która zacznie obowiązywać 1 stycznia 2020. Wybierając takie urządzenia zyskujesz więc pewność, że Twój dom zyska perfekcyjnie wydajne ogrzewanie (skuteczność nawet do 90%), a Ty zapomnisz o wysokich rachunkach – zapłacisz nawet do 20% mniej za ciepło w okresie grzewczym.
To jeszcze nie wszystko! Kotły na ekogroszek klasy 5 są nie tylko wydajne i oszczędne. Instalując je w swoim domu chronisz środowisko naturalne. Dzięki swojej wysokiej sprawności, tego rodzaju urządzenia emitują znacznie mniej szkodliwych substancji niż dawniej używane rozwiązania. Kotły na ekogroszek z reguły wyposażone są w podajniki ślimakowe ekoenergia lub retortowe. To rozwiązanie, które powoduje samodzielne przemieszczanie się paliwa w stronę paleniska. Warto wiedzieć, że są na rynku urządzenia, które posiadają podajniki tłokowe. W tym wypadku dochodzi do przesuwania się paliwa. Różnica jednak jest taka, że elementy tłokowe stosuje się raczej w kotłach na drewno, a także są one bardziej awaryjne.

Teraz łatwo wybierzesz optymalne rozwiązanie dla swoich potrzeb.

Sprawdź segmenty urządzeń, jakie możesz wybrać do swojego domu:
– Kotły na ekogroszek serii SMART EKO (ogrzeją od 120 do 300 metrów kwadratowych)
– Kotły na ekogroszek serii SMART PLUS (moce kotła od 4,5 do 25 kW)
– Kotły na ekogroszek serii SEG EKO (ogrzeją nawet 340 metrów kwadratowych)
– Kotły na ekogroszek serii SEG EKO PLUS (moce cieplne: 15-25 kW)

Jak działa kocioł na ekogroszek?

Kotły na ekogroszek mogą być wyposażone w jeden z następujących typów podajników:

Jak dokładnie działają te elementy? Palnik żeliwny oparty jest o materiał (żeliwo), które charakteryzuje się doskonałą odpornością na wysoka temperaturę, ścieranie czy też działanie korozji. Dzięki temu, zachowuje swoje właściwości przez długi czas, a Ty nie musisz obawiać się o pojawienie się jakichkolwiek awarii palnika. Automatyczna zapalarka zmniejsza liczbę czynności obsługowych do wykonania przy kotle na ekogroszek. Taki palnik wykonuje granulację paliw od 0 do 32 mm.
Z kolei palniki retortowe umożliwiają granulację paliw od 5 do 25 mm. To dokładne urządzenia, które pozwalają na precyzyjne dosypywanie paliwa do paleniska.

Jak dobrać kocioł na ekogroszek?

Chcesz wymienić swoje urządzenie grzewcze na kocioł na ekogroszek 5 klasy, ale nie wiesz, które rozwiązanie najlepiej spełni Twoje potrzeby? Poniżej krótko opisujemy znaczenie poszczególnych parametrów technicznych w tego typu kotłach i wyjaśniamy, dlaczego są ważne dla Ciebie.
Pierwszy parametr o którym musisz wiedzieć to moc cieplna (nominalna) kotła. To ilość energii, którą wytwarza dany kocioł. Wartość kaloryczną ekogroszku (znajdziesz ją na opakowaniu paliwa) dzielimy przez czas spalania w kotle (ten ustawiamy automatycznie dla urządzenia).
Warto zwrócić uwagę na powierzchnię do ogrzania. To parametr określający wielkość budynku, jaką dany kocioł na ekogroszek jest w stanie grzać. Oczywiście jest to wartość w dużej mierze umowna. Na jej spełnienie wpływają takie czynniki jak bryła budynku, powierzchnia użytkowa, a nawet rodzaj ocieplenia.
Jaki kocioł na ekogroszek ogrzeje Twój dom? Skontaktuj się z nami – nasi Eksperci podpowiedzą! Równie ważnym parametrem jest sprawność kotła. To informacja o tym, jak wiele ciepła instalacja grzewcza jest w stanie odebrać i przetworzyć na ciepło. Większość kotłów na ekogroszek z oferty METAL-FACH TG może pochwalić się sprawnością na poziomie przynajmniej 90% lub nawet więcej.
Pamiętaj też o pojemności zasobnika. To parametr który określa, ile paliwa zmieści się w zasobniku danego urządzenia. Im większy – tym rzadziej czeka Cię dosypywanie paliwa.
I wreszcie parametr jakim jest ciąg kominowy. W dużym uproszczeniu – jest to różnica pomiędzy temperaturą gazów wychodzących z kotła i zimnym powietrzem wpływającym z zewnątrz. Ciąg spalin rośnie wraz ze wzrostem różnicy temperatur. Na długość ciągu wpływ ma też wielkość przekroju poprzecznego przewodu kominowego, rodzaj dachu, ukształtowanie terenu czy obecność drzew w bezpośrednim sąsiedztwie. Znaczenie ma także temperatura oraz siła wiatru.
W danych technicznych każdego kotła znajdziesz informację o wartości ciągu na wylocie. Wartość ta jest minimalną – musi być zapewniona dla poprawnego działania kotła.
Więcej informacji na ten temat możesz znaleźć w naszym artykule dotyczącym tego zagadnienia.

Czy kocioł na ekogroszek jest ekologiczny?

Tak! Przede wszystkim, powoduje znacznie mniejszą emisję zanieczyszczeń do atmosfery. To możliwe dzięki niskiej zawartości siarki oraz popiołu. Poza tym, jest to paliwo wysoce energetyczne, więc jego spalanie jest znacznie bardziej wydajne. Więcej na ten temat znajdziesz w artykule “Kotły co – zalety, wady i klasy” Ceny kotłów na ekogroszek Zastanawiasz się ile kosztuje kocioł 5 klasy na ekogroszek? Skontaktuj się z nami! Już teraz zadzwoń lub napisz wiadomość. Nasi Eksperci przygotują wycenę dopasowaną do Twoich potrzeb i oczekiwań. Możemy zapewnić, że wycena, jaką otrzymasz od METAL-FACH TG na kocioł CO na ekogroszek będzie bardzo atrakcyjna!
A może chcesz kupić kotły na ekogroszek klasy 5 w jeszcze niższych cenach? Teraz możesz skorzystać z różnych programów dofinansowania. W zależności od dochodów Twojego gospodarstwa domowego, możesz zyskać środki na pokrycie nawet 90% kwoty zakupu kotła. Samorządy w całej Polsce realizują programy, które mają na celu zapewnienie pomocy finansowej w kupnie urządzeń wspierających ochronę środowiska.
Wszystkie kotły na ekogroszek które znajdziesz w naszej ofercie bez problemu kwalifikują się do tych programów. Kupując je, otrzymasz od nas komplet dokumentów potwierdzających, że urządzenia spełniają wymagania klasy 5 oraz rygorystycznej dyrektywy Ecodesign. Mamy dla Ciebie również wiele przydanych porad jak skorzystać z programu Czyste Powietrze.

Kontakt

METAL-FACH Jacek Kucharewicz

16-100 Sokółka ul. Sikorskiego 66

Tel. +48 85 711 94 54

NIP: 545-100-10-62

REGON: 050073833