fbpx

Zanim kupisz urządzenie grzewcze – porady

Kotły na pellet – ranking

Kotły na pellet – ranking

Jeżeli zdecydowałeś na ekologiczne ogrzewanie domu, czas wybrać najlepszy kocioł na pellet. To paliwo, które jest przyjazne dla ludzi i środowiska, a jednocześnie stosunkowo tanie. Przy tych cechach nie musisz obawiać się uszczerbku na jakości — ogrzewanie z pomocą pelletu jest efektywne, a przy tym wygodne. Prezentujemy charakterystykę kotłów i podpowiadamy, jaki model wybrać. Popularne w krajach Europy Zachodniej kotły na pellet od kilku lat cieszą się także zainteresowaniem Polaków. Jedną z przyczyn tego trendu jest bez wątpienia troska o środowisko i jakość powietrza, która zimą dramatycznie się obniża. Na pewno nie przyczynia się do tego ekologiczny pellet, który wytwarzany jest głównie z czystych odpadów drzewnych i pozbawiony sztucznych dodatków. Kotły, w których spalane jest to paliwo są nowoczesne i wyposażone w zaawansowane funkcje elektroniczne. Co więcej, możesz sterować nimi wygodnie z wykorzystaniem aplikacji mobilnych.

Jak dobrać kocioł na pellet?

Zanim będziesz mógł korzystać z dobrodziejstw kotła C.O. na pellet musisz wiedzieć, że w przypadku instalacji grzewczych nie ma gotowych, schematycznych rozwiązań. Aby ogrzewanie było efektywne i nie generowało niepotrzebnych kosztów dodatkowych, musisz wziąć pod uwagę następujące parametry nieruchomości:

 • powierzchnia budynku,
 • stopień ocieplenia i przepuszczalności ścian,
 • rodzaj instalacji,
 • grzejniki ścienne czy ogrzewanie podłogowe,
 • oczekiwania względem obsługi pieca,
 • oczekiwania względem paliwa — czy chcesz spalać wyłącznie pellet, czy także inne paliwa, np. ekogroszek.

Niebywałą zaletą kotła C.O. na pellet jest fakt, że nie wymaga przyłącza do gazu ziemnego. Nie generuje też trudności na etapie usuwania odpadów — kurz drzewny doskonale sprawdzi się, jako nawóz na przydomowej działce. Samodzielny projekt instalacji i decyzja o wyborze kotła na pellet jest oczywiście niemożliwa bez udziału fachowców z branży grzewczej. METAL-FACH Technika Grzewcza na podstawie precyzyjnych pomiarów pomoże Ci w doborze urządzenia o konkretnej mocy, modelując przenikalność ścian i wyznaczając zapotrzebowanie na moc cieplną.

Jak działa kocioł na pellet?

Nowoczesny kocioł na pellet działa niemal automatycznie. Za dostarczanie opału do paleniska odpowiada podajnik, który montowany jest wraz z kotłem i zbiornikiem paliwa. Nie musisz martwić się każdorazowo ręcznym ładowaniem komory. Przez specjalne otwory dociera do środka powietrze pobierane z zewnątrz, a w wyniku cyrkulacji spaliny odprowadzane zostają do komina. Gwarantuje to wysoki poziom bezpieczeństwa. Ogrzana w tym procesie woda przekazywana jest do instalacji grzewczej, a następnie trafia do odbiorników ciepła zlokalizowanych na ścianie lub pod posadzką.

Jaki kocioł na pellet wybrać? Nasze propozycje

Na pytanie o wybór konkretnego kotła na pellet nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Głównie dlatego, że każda nieruchomość ma inne wymagania czy możliwości, a zamieszkujące ją osoby oczekują konkretnych rozwiązań dopasowanych do indywidualnych potrzeb. Jednak bazując na wieloletnim doświadczeniu w branży grzewczej możemy wskazać serię produktów z Eco Design i 5 klasą bezpieczeństwa ekologicznego — SEG PELLET. Odznaczają się one nowoczesnym wzornictwem oraz doskonałą jakością wykonania. Te kotły na pellet, podobnie jak inne urządzenia grzewcze w tej klasie powstały z troski o środowisko oraz komfort i bezpieczeństwo użytkowników.

Kotły na pellet w METAL-FACH Technika Grzewcza

Jeżeli chcesz kupić niezawodne kotły na pellet zapoznaj się z propozycjami METAL-FACH Technika Grzewcza. Nasze kotły C.O. na pellet wyróżniają się zaawansowanymi układami mikroprocesorowymi oraz intuicyjnymi technologiami. Ich zastosowanie ma na celu zoptymalizowanie kosztów ogrzewania poprzez kontrolę temperatury, automatyczną zapalarkę czy inteligentną regulację spalania. Dla Twojej wygody są obsługiwane elektronicznie, z dowolnego miejsca na świecie. Co ważne, powyższe urządzenia możesz nabyć z dofinansowaniem w ramach akcji zakupu lub wymiany kotłów grzewczych na nowsze, wspierające ochronę środowiska.

Kontakt ogólny:

Otwarte:

 • Pon.-Pt. 07: 00-15:00
 • Tel. +48 85 711 94 54
 • E-mail: sprzedaz@metalfach.com.pl

Social Media:

Kontakt serwis:

Kotły c.o.:

 • Pon.-Pt. 7:00-20:00
 • Tel. +48 85 711 94 56
 • E-mail: serwis.kotly@metalfach.com.pl

Kontakt serwis:

Pompy ciepła:

 • Pon.-Pt. 7:00-15:00
 • Tel. +48 85 711 94 54 wew. 12
 • E-mail: serwis.pompy@metalfach.com.pl

Dane adresowe:

METAL-FACH Technika Grzewcza
Sp. z o.o.

 • ul. Sikorskiego 66, 16-100 Sokółka, Polska
 • NIP: 545-182-60-12
 • REGON: 523566030

Jak dojechać: