fbpx

Zmniejsz koszty ogrzewania – Porady

Kotły zgazowujące drewno – oszczędny sposób na ogrzewanie

Kotły zgazowujące drewno – oszczędny sposób na ogrzewanie

Rosnące koszty ogrzewania i względu ekologiczne sprawiają, że wiele osób szuka nowoczesnych i oszczędnych rozwiązań grzewczych. Sprawdź, czym charakteryzuje się kocioł zgazowujący drewno i jakie korzyści daje korzystanie z niego.

Czym jest kocioł zgazowujący drewno?

Kotły zgazowujące drewno to innowacyjne urządzenia grzewcze o unikalnej konstrukcji przeznaczone do spalania drewna lub opału drewnopodobnego. W przeciwieństwie do tradycyjnych pieców na drewno, kotły zgazowujące są znacznie wydajniejsze.

Wykorzystują zjawisko pirolizy, czyli rozkładu termicznego drewna przy ograniczonym dostępie tlenu. W trakcie tego procesu uwalniane są gazy, które przemieszczają się do strefy spalania i tam dopiero powstaje płomień, który przekazuje ciepło do instalacji grzewczej

W tradycyjnych rozwiązaniach dym wydostaje się przez komin do atmosfery lub skrapla w instalacji, co może skutkować jej uszkodzeniem. Natomiast w kotle zgazowującym drewno dym przechodzący przez żar zostaje praktycznie całkowicie zamieniony na ciepło.

Dzięki temu spalanie jest czyste i z komina nie wychodzą kłęby dymu. Nie niszczy się również instalacja, a do powietrza nie przedostają się pyły oraz trujące związki.

  Zalety kotła zgazowującego drewno?

  Piece zgazowujące drewno są doskonałą opcją, ponieważ wykorzystują zasoby odnawialne i oferują wyższą wydajność niż tradycyjne urządzenia grzewcze. To również dodatkowe korzyści dla środowiska, ponieważ do atmosfery nie jest uwalniany trujący dym.

  Ponadto kotły zgazowujące zużywają mniej drewna do wytworzenia takiej samej ilości ciepła niż zwykłe piece na drewno. W trakcie spalania powstaje też mniej kreozotu, a więc kominy pozostają czyste.

  Nowoczesne piece wyposażone są w elektroniczne sterowniki, co pozwala na ustawienie optymalnej temperatury i zapewnienie komfortu cieplnego w pomieszczaniach. Ponieważ kotły zgazowujące drewno zużywają mniej drewna, potrzebujesz również mniej miejsca na przechowywanie opału.

  Jeśli szukasz przyjaznego dla środowiska i wydajnego urządzenia, kocioł zgazowujący drewno będzie bardzo dobrym rozwiązaniem!

  Zobacz także: Kocioł zgazowujący drewno – wady i zalety

  Co należy wziąć pod uwagę przy zakupie kotła?

  Przed zakupem kotła do zgazowania drewna należy wziąć pod uwagę kilka czynników. W pierwszej kolejności zaplanuj budżet. Zakup kotła do zgazowania drewna to znaczący wydatek, a do tego trzeba doliczyć koszt bufora oraz instalacji.

  Upewnij się, że kupujesz kocioł, który charakteryzuje się długą żywotnością i został wykonany z odpowiedniej jakości materiałów. Ważna jest również dostępność do części zamiennych i fachowego serwisu.

  Należy też dopasować moc kotła do wielkości ogrzewanego budynku oraz zapotrzebowania na ciepło. Wybierając tego typu urządzenie trzeba również przygotować pomieszczenie do przechowywania opału. Powinno ono znajdować się blisko kotłowni.

  Wydajne kotły zgazowujące drewno od Metal-Fach Technika Grzewcza

  Firma Metal-Fach TG oferuje wydajne i przyjazne dla środowiska kotły zgazowujące drewno SEMAX BASIC i SEMAX OPTI. Są to urządzenia najwyższej jakości, które posiadają certyfikat EcoDesignu.

  Oznacza to, że można otrzymać na ich zakup i montaż dofinansowanie z programu „Czyste Powietrze”. Dzięki temu inwestycja w tego typu rozwiązanie grzewcze jest jeszcze bardziej opłacalna, ponieważ koszty początkowe, w przypadku otrzymania rządowej dopłaty, są znacznie niższe.

  Jest to idealny wybór dla osób, które posiadają zapasy odpowiednio przechowywanego drewna opałowego. Najlepiej do spalania nadają się szczapy grabu o wilgotności do 20%.

  Praca kotła zgazowującego drewno z mocą nominalną pozwala na lepsze wykorzystanie paliwa, a w rezultacie mniejszą emisję spalin do atmosfery. Dodatkowo kocioł jest wyposażony w aparaturę umożliwiającą regulację spalania i utrzymanie odpowiedniej temperatury.

  Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z naszym zespołem, aby dowiedzieć się więcej na temat oferty. Eksperci firmy Metal-Fach Technika Grzewcza pomogą Ci dobrać urządzenie o odpowiedniej mocy do Twojego domu lub innego budynku. Kupując nasze kotły, będziesz cieszyć się ekologicznym i tanim ogrzewaniem, przez wiele lat!

  Kontakt ogólny:

  Otwarte:

  • Pon.-Pt. 07: 00-15:00
  • Tel. +48 85 711 94 54
  • E-mail: sprzedaz@metalfach.com.pl

  Social Media:

  Kontakt serwis:

  Kotły c.o.:

  • Pon.-Pt. 7:00-20:00
  • Tel. +48 85 711 94 56
  • E-mail: serwis.kotly@metalfach.com.pl

  Kontakt serwis:

  Pompy ciepła:

  • Pon.-Pt. 7:00-15:00
  • Tel. +48 85 711 94 54 wew. 12
  • E-mail: serwis.pompy@metalfach.com.pl

  Dane adresowe:

  METAL-FACH Technika Grzewcza
  Sp. z o.o.

  • ul. Sikorskiego 66, 16-100 Sokółka, Polska
  • NIP: 545-182-60-12
  • REGON: 523566030

  Jak dojechać: