fbpx

Program „Czyste Powietrze”

Program Czyste Powietrze – jak złożyć wniosek?

Informacje na stronie zaktualizowano 17.01.2023

Jak złożyć wniosek do programu “Czyste Powietrze”?

Obecnie coraz więcej osób decyduje się na wymianę starych urządzeń grzewczych na nowoczesne i ekologiczne formy ogrzewania. Urządzenia te emitują znaczące ilości zanieczyszczeń do atmosfery oraz ustępują efektywnością cieplną nowym rozwiązaniom techniki grzewczej. Jedną z tych nowoczesnych i ekologicznych form ogrzewania domu jest kocioł centralnego ogrzewania na paliwo stałe. Wybór akurat tego urządzenia grzewczego wiąże się gwarancją bezproblemowego ogrzewania przez cały rok oraz bezpieczeństwem w postaci całorocznego dostępu do tych paliw na terenie całego kraju.

Jednak zakup takiego urządzenia nie należy do najtańszych wydatków. Z pomocą przychodzi nam rządowy program „Czyste Powietrze”, który umożliwia uzyskanie dotacji nawet do 90% poniesionych kosztów na termomodernizację. Poniżej prezentujemy praktyczne wymagania, zasady składania wniosków oraz podpowiadamy jak to zrobić prawidłowo. Zaczynajmy!

Gdzie składać wniosek?

Wnioski o dofinansowanie można składać w wojewódzkich funduszach ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Każdy zainteresowany powinien kierować wniosek o uczestnictwo w programie do funduszu właściwego dla swojego miejsca zamieszkania.

Jak składać wniosek?

Istnieje kilka możliwości składania wniosków o dotację. Można to zrobić na 3 sposoby:

 • Złożenie e-wniosku przez Internet
 • Złożenie papierowego wniosku w urzędzie
 • Złożenie wniosku w banku i skorzystanie z Kredytu Czyste Powietrze

W poniższym artykule opisaliśmy, jak przebiega składanie wniosku:
CZYSTE POWIETRZE W 2023 – 3 ŚCIEŻKI JAK ZŁOŻYĆ WNIOSEK

Najważniejszy warunek

Głównym założeniem programu „Czyste Powietrze” jest eliminacja starych, nieefektywnych form ogrzewnictwa na nowoczesne i ekologiczne urządzenia grzewcze z jednoczesną termomodernizacją budynków. Aby otrzymać zwrot kosztów zakupu takiego urządzenia, nowo zakupiony piec musi posiadać stosowne certyfikaty. Najważniejszymi certyfikatami są „5 klasa” oraz „Ecodesign”. Jest to fundamentalny i najważniejszy warunek do pozytywnego rozpatrzenia wniosku.

Oferta kotłów kwalifikujących się do dofinansowania

METAL-FACH Technika Grzewcza oferuje różnorodny asortyment kotłów, które podlegają dofinansowaniu. Niemal wszystkie dostępne kotły w ofercie posiadają certyfikaty „5 klasy” i „Ecodesign” czyniąc to, że kotły kwalifikują się do programu „Czyste Powietrze”. Decydując się na piec firmy METAL-FACH Technika Grzewcza otrzymujemy możliwość stosowania udogodnień, takich jak dotykowy sterownik, termostat pokojowy lub moduł internetowy. To stwarza warunki do wieloletniej i bezawaryjnej pracy kotła (poprzez elektroniczne sterownie pracą kotła) ale również wygodnej obsługi urządzenia.

Doradztwo i wsparcie formalne

Firma METAL-FACH Technika Grzewcza posiada swoich dystrybutorów na terenie całej Polski. Można ich odwiedzić i skonsultować się w zakresie doboru odpowiedniego kotła do budynku. Istnieje również możliwość konsultacji telefonicznej lub e-mailowej. Nasi specjaliści na pewno rozwieją wszelkie wątpliwości oraz zapewnią wsparcie techniczne.

O nas

Firma METAL-FACH Technika Grzewcza to przede wszystkim sprawdzony z blisko trzydziestoletnim doświadczeniem producent kotłów centralnego ogrzewania na paliwa stałe takie jak pellet i ekogroszek. Grono naszych zadowolonych klientów z roku na rok się poszerza, cieszących się z wygodnego i bezproblemowego ogrzewania swoich domów za pomocą naszych urządzeń grzewczych.

Zadaj nam pytanie!

Złóż zapytanie o dofinansowanie w ramach programu „Czyste Powietrze”. Nasi przedstawiciele zapewnią udzielenie niezbędnych informacji oraz ewentualne doradztwo. Pamiętaj, że wybór kotła c.o. jest ważną decyzją. Dlatego przed zakupem skonsultuj się ze specjalistami, abyś nie popełnił błędu.

Kontakt ogólny:

Otwarte:

 • Pon.-Pt. 07: 00-15:00
 • Tel. +48 85 711 94 54
 • E-mail: sprzedaz@metalfach.com.pl

Social Media:

Kontakt serwis:

Kotły c.o.:

 • Pon.-Pt. 7:00-20:00
 • Tel. +48 85 711 94 56
 • E-mail: serwis.kotly@metalfach.com.pl

Kontakt serwis:

Pompy ciepła:

 • Pon.-Pt. 7:00-15:00
 • Tel. +48 85 711 94 54 wew. 12
 • E-mail: serwis.pompy@metalfach.com.pl

Dane adresowe:

METAL-FACH Technika Grzewcza
Sp. z o.o.

 • ul. Sikorskiego 66, 16-100 Sokółka, Polska
 • NIP: 545-182-60-12
 • REGON: 523566030

Jak dojechać: